fot. ESL/Adam Łakomy

Zwycięstwa PACTU i miksu TUDSONA. Ale tylko jedno z nich wywalczone na serwerze

Zdecydowanie wcześniej niż mogliśmy się spodziewać, zakończył się niezbyt intensywny dzień dla Polaków na arenie międzynarodowej. Okazało się bowiem, że Filip „TUDSON” Tudev i jego kompani reprezentujący drużynę o nazwie m1x nie musieli nawet pojawić się na serwerze, by odnotować triumf na inaguruację ECS Season 8 Pinnacle Cup. W standardowych warunkach po wygraną sięgnęła za to Actina PACT, która rozprawiła się z Teamem Heretics w LOOT.BET/CS Season 4.

W pełni polska piątka miała przed sobą, wydawać by się mogło, naprawdę trudne zadanie. Naprzeciw niej w meczu ekip z bilansem 1:0 w internetowych zawodach organizowanych przez LOOT.BET stanęło silne francusko-belgijskie Heretics, które przecież całkiem niedawno miało okazję występować w ESL Pro League. Zawodnicy z top 30 rankingu HLTV byli jednak cieniem samych siebie tego popołudnia. A to skrzętnie wykorzystało PACT, odnosząc przekonujące zwycięstwo na Duście2 różnicą ośmiu oczek i pieczętując triumf w całej serii na Nuke’u. Warto jednak odnotować, że po stronie rywali zabrakło dzisiaj Logana „LOGANA” Cortiego, którego jako stand-in zastąpił reprezentujący na co dzień Syman Gaming Nicolas „Keoz” Dgus. Dla nadwiślańskiej formacji wygrana ta to bardzo dobra wiadomość, wszakże teraz Polacy potrzebują zaledwie jednego triumfu w kolejnych trzech meczach, by znaleźć się w play-offach ligi.

Nieco później, bo o godzinie 19, do walki w turnieju o rozstawienie w Esports Championship Series Season 8 miał przystąpić skład jedynego Polaka w stawce, TUDSONA. Tak się jednak nie stało, choć 19-latek i jego kompani nie mają powodów do narzekania. Ich przeciwnik, CR4ZY, nie mógł pojawić się na serwerze, bo w tym czasie… zaplanowane miał inne spotkanie – mecz w zamkniętych kwalifikacjach do DreamHack Masters Malmö. Zmiana terminu pojedynku z miksem naszego rodaka najwyraźniej również nie wchodziła w grę, a więc niedawni uczestnicy Majora musieli oddać mecz walkowerem. W ten sposób piątka z Polakiem w składzie zrobiła pierwszy krok w stronę ewentualnego występu w rozgrywkach organizowanych przez FACEITA.

Wtorkowe wyniki prezentują się następująco:

11 września
15:30 Actina PACT 2:0 Team Heretics Dust2 16:8
Nuke 16:13
m1x 1:0 CR4ZY walkower
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Finały European Masters ponownie w Katowicach!

Dobra wiadomość dla polskich fanów europejskiego League of Legends na najwyższym poziomie. Finały European Masters po raz kolejny odbędą się w Katowic...