fot. StarLadder/Igor Bezborodov

BLAST Pro Series w Moskwie bez Vitality. Francuzi nie zdołali skompletować składu

Na dwa dni przed startem BLAST Pro Series Moscow 2019 doszło do zmiany na liście uczestników. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami na rosyjskiej imprezie ostatecznie nie pojawi się Team Vitality, który nie był w stanie na czas skompletować swojego składu.

Przypomnijmy, że krótko po zakończeniu StarLadder Major Berlin 2019 podjęto decyzję o przesunięciu na ławkę rezerwowych Nathana „NBK-” Schmitta. Od razu pojawiły się nieoficjalne doniesienia na temat potencjalnych następców 25-latka – w gronie kandydatów wymieniano m.in. Fabiena „kioShiMę” Fieya oraz Richarda „shoxa” Papillona. Wygląda jednak na to, że francuscy włodarze potrzebują więcej czasu, by ponownie skompletować swoją drużynę, dlatego też postanowili oni zrezygnować z gry na moskiewskim BLAST Pro Series.

W związku z tym organizatorzy anulowali zapowiadany wcześniej finał eliminacji regionu CIS, w którym o ostatni wolny slot na zawodach powalczyć miały AVANGAR oraz forZe. W obliczu rezygnacji Vitality obie te ekipy ostatecznie wezmą udział w turnieju. Wcześniej nieoficjalne mówiono także, że należące dotychczas do TV miejsce może przypaść w udziale innemu uczestnikowi berlińskiego Majora, CR4ZY. Niemniej ostatecznie do tego nie dojdzie, a podopieczni niemieckiej organizacji zgodnie z planem zagrają na Arctic Invitational w Helsinkach.

Na ten moment pewne gry na moskiewskim turnieju są takie zespoły, jak:

AVANGAR ENCE forZe
MIBR Natus Vincere Ninjas in Pyjamas

BLAST Pro Series Moscow 2019 odbędzie się 13 i 14 września. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 250 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 125 tysięcy. Wszelkie informacje na temat zawodów można znaleźć w naszej relacji tekstowej.


Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

QuickScope: BLAST w Moskwie? Ja to kupuję

Zawody spod szyldu BLAST Pro Series nie wywołują nie wiadomo jakiego entuzjazmu wśród społeczności. Dzieje się tak za sprawą wyłaniania niemalże wszys...