fot. ESL/Adam Łakomy

Problemy faworytów pierwszego dnia otwartych kwalifikacji do ESL MP

Coraz większymi krokami zbliża się start jesiennej odsłony ESL Mistrzostw Polski w CS:GO, a co za tym idzie, proces kwalifikacyjny do najbardziej prestiżowych rozgrywek w naszym kraju ruszył z kopyta. W środę z 70 ekipami na pokładzie wystartowały pierwsze z dwóch otwartych kwalifikacji, a już inauguracyjnego dnia nie obyło się bez kilku niespodzianek.

Całe kwalifikacje, co bardzo istotne, rozgrywane są według drabinki podwójnej eliminacji, dlatego też po ewentualnym potknięciu zespół nie zaprzepaszcza jeszcze swoich szans na wywalczenie awansu. I właśnie dzięki tej regule w grze pozostają takie drużyny jak: Me & the Boys Karola „tecka” Kapczyńskiego, DrPepper z Kamilem „krytyqiem” Dudkiem w składzie czy Bestcena Together Esports. Tyle szczęścia nie miały za to inne formacje wymieniane w gronie kandydatów do zgarnięcia promocji do kolejnego etapu kwalifikacji. Noga powinęła się chociażby OrgSeekers z Adrianem „Zorineqiem” Kołodziejskim na czele, Superius Gaming zasilanemu m.in. przez Mateusza „Morfana” Świętochowskiego, a także plasującym się na 11. miejscu w Rankingu polskich drużyn graczom Warriors Teamu.

Ale skoro byli przegrani, to i musieliśmy poznać drużyny, które środowe zmagania przebrnęły bez żadnej wpadki. Takich w stawce mamy zaledwie cztery i to właśnie one utworzą pary półfinałowe drabinki wygranych. Pierwszą batalią będzie starcie Capri Sun, czyli składu Piotra „nawrota” Nawrockiego z absolutnie nieznanym szerszej publice zespołowi o nazwie tajemnice watykanu. W równoległej batalii zmierzą się dwie kolejne rewelacje premierowego dnia zmagań – Zimne Dranie oraz Konf1tura – których obecność w tej części bracketu z pewnością jest mocno zaskakująca.

Dzisiejsze mecze wystartują o godzinie 18:00, a część z nich będzie można zobaczyć na kanale ESL Polska. Najpierw możemy spodziewać się transmisji z półfinału drabinki wygranych, który rozegrany zostanie w formacie BO3, a niedługo po zakończeniu tamtej gry przeniesiemy się do dolnego bracketu, gdzie rozegrane zostaną decydujące pojedynki między ekipami z jedną porażką na koncie. Ze wszystkimi wynikami można zapoznać się pod tym adresem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polacy w walce o kolejne punkty – zagrają Aristocracy i miks TUDSONA

Nieuchronnie zbliżamy się do połowy września – lato powoli staje się tylko wspomnieniem, zaś do naszych drzwi coraz chętniej puka jesień. Dlatego też...