fot. Riot Games

Problemy Origen. Podstawowy dżungler drużyny nie zagra w LEC Regional Finals

Już jutro zaczynają się LEC 2019 Regional Finals, które wyłonią ostatniego europejskiego uczestnika nadchodzących Mistrzostw Świata 2019 w League of Legends, a jedna z drużyn boryka się z brakiem zawodnika. Z powodów zdrowotnych w barwach Origen nie zagra Jonas „Kold” Andersen grający, dżungler zespołu.

Organizacja poinformowała, że zawodnik opuści najbliższy mecz Origen rozgrywany w ramach regionalnych finałów LEC, a także – w przypadku pozytywnych wyników – wszystkie kolejne spotkania odbywające się w ramach tych zawodów.

O całej sytuacji wypowiedział się również Martin „Deficio” Lynge, menadżer generalny zespołu oraz komentator znany z meczów LEC:

Jesteśmy bardzo zasmuceni faktem, że Kold nie może zagrać. Jonas był jednym z liderów drużyny przez cały rok i fakt, że przegapi kwalifikacje to straszna rzecz. Wiem, że uwielbia grać tego typu ważne mecze.

Miejsce Andersena zajmie Nikolay „Zanzarah” Akatov, który jest dżunglerem akademii zespołu, Origen BCN. Deficio skomentował to następująco:

Posiadanie świetnego i będącego w formie dżunglera jak Zanzarah, który jest gotowy do wejścia, jest istotne. Mam bardzo dużo respektu dla niego jako zawodnika i pokazał w Origen BCN, że jest w stanie mierzyć się z najlepszymi przeciwnikami.

W piątek o 18:00 Origen zagra ze Splyce. W drugiej rundzie czeka już Schalke 04, zaś w finale Fnatic. Zwycięzca LEC 2019 Regional Finals zapewni sobie drugie najwyższe rozstawienie z Europy na Worlds 2019 i zagra w fazie grupowej, natomiast srebrni medaliści tych zmagań będą musieli wystąpić w fazie Play-In.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

shox za drogi dla Vitality? kioShiMa wyrasta na faworyta do transferu

Nadal niejasne jest, jaki kształt w najbliższym czasie przybierze skład Teamu Vitality. Przypomnijmy, że kilka dni temu francuska formacja przesunęła...

>