fot. ESL/Carlton Beener

Przyszłość składu Luminosity niepewna? *

Kilka dni temu Luminosity Gaming potwierdziło transfer nowego zawodnika i wydawało się, że przynajmniej na razie nad brazylijskim zespołem zapanuje spokój. Bynajmniej tak się nie stało – serwis Mais Esports podał bowiem, że gracze z Kraju Kawy mogą niedługo stracić wsparcie dotychczasowej organizacji.

Miałoby to być następstwem szokującej wpadki, która była udziałem reprezentantów Luminosity. Ci przystępowali do gry w otwartych eliminacjach do DreamHack Masters Malmö 2019 ze sporymi nadziejami, ale niespodziewanie odpadli w przedostatnim ich meczu po porażce z miksowym Stay Frosty. To miało skłonić działaczy z Kanady do ponownego rozpatrzenia przyszłości obecnego projektu, który, krótko mówiąc, nie zachwycał i w tym roku tylko trzykrotnie miał okazję wystąpić na turniejach o randze międzynarodowej. Na żadnym z nich nie odniósł on zresztą większego sukcesu.

Przypomnijmy, że obecnie w składzie Luminosity znajduje się tylko trzech pełnoprawnych członków. Wszystko dlatego, że João „felps” Vasconcellos oraz Felipe „skullz” Medeiros są wypożyczeni odpowiednio z MIBR-u i W7M Gaming. Ponadto organizacja posiada także dwóch zawodników na ławce rezerwowych – są nimi bracia Lucas „LUCAS1” Teles i Henrique „HEN1” Teles. Na ten moment nie wiadomo, czy w wypadku rozwiązania zespołu, kanadyjscy włodarze pozwolą graczom swobodnie poszukiwać nowych pracodawców, czy też będą próbowali odsprzedać ich kontrakty potencjalnym zainteresowanym.

Na ten moment skład Luminosity Gaming prezentuje się następująco:

  • Gabriel „NEKIZ” Schenato
  • Lucas „steel” Lopes
  • Ricardo „boltz” Prass
  • João „felps” Vasconcellos – wypożyczony z MIBR-u
  • Felipe „skullz” Medeiros – wypożyczony z W7M Gaming
  • Rafael „zakk” Fernandes – trener
  • Lucas „LUCAS1” Teles – wypożyczony do MIBR-u
  • Henrique „HEN1” Teles – rezerwowy

AKTUALIZACJA: Lucas „steel” Lopes potwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych, że przygoda jego zespołu z Luminosity Gaming dobiegła końca. Na ten moment nie wiadomo jednak na jakich warunkach przebiegło rozstanie – Brazylijczyk ma podać więcej szczegółów w późniejszym oświadczeniu.


Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wracają play-offy Overwatch League, dziś kolejne dwie ekipy odpadną z rywalizacji

Po kilku dniach przerwy powracają finały Overwatch League Season 2019. W grze o główną nagrodę w wysokości 1,1 miliona dolarów pozostało już tylko sze...