Kilka godzin temu pojawiły się pierwsze plotki sugerujące, że era brazylijskiego Counter-Strike'a w Luminosity Gaming może dobiegać końca. Później informacje te potwierdził także jeden z graczy, ale dopiero teraz głos postanowiła zabrać sama kanadyjska organizacja.

Latem 2015 roku Luminosity po raz pierwszy związało się z graczami z Kraju Kawy, angażując wówczas skład Keyd Stars. W kolejnych miesiącach zespół ten rozwinął się w niesamowitym stopniu i zdobył sporą liczbę trofeów, w tym także to za triumf na Majorze. Niemniej ostatnie lata to dla ekipy z Ameryki Północnej okres ogromnej pucharowej posuchy, a kolejne ruchy transferowe wcale nie polepszały sytuacji. Czarę goryczy przelały jednak niedawne eliminacje do DreamHack Masters Malmö 2019, podczas których podopieczni Rafaela "zakka" Fernandesa zostali upokorzeni przez amerykański miks Stay Frosty, który pokonał ich 16:11.

To była jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką musiałem podjąć jako założyciel organizacji – przyznał w oświadczeniu Steve Maida. – Zaczęliśmy wszystko od CS:GO i pod wieloma względami zawdzięczamy nasz sukces samej grze oraz zawodnikom. Jestem dumny z tego, co udało nam się wspólnie zbudować oraz osiągnąć. Mistrzostwo Majora! Wiele innych trofeów. Pomogliśmy podnieść całą społeczność i kraj! Zaangażowanie brazylijskich kibiców było czymś niesamowitym i mnie samego też motywowało. Niczego jednak nie żałuję. Daliśmy z siebie wszystko. Walczyliśmy. Przegrywaliśmy. Wygrywaliśmy. Wbrew wszystkim przeciwnościom. Dziękuję wam wszystkim z głębi serca za to, że pozwoliliście LG oraz mnie stać się częścią historii – zakończył.

Trudno na ten moment powiedzieć, czy Luminosity zamierza definitywnie opuścić scenę Counter-Strike'a, czy też porzuca po prostu projekt związany z zespołami z Brazylii. Wiadomo natomiast, że organizacja zdecydowała się zrzec praw do slotów w ESL Pro League i Esports Championship Series na rzecz swoich byłych już podopiecznych i jednocześnie zapewniła, iż pomoże im w znalezieniu nowego domu.

Były już skład Luminosity Gaming prezentował się następująco:

  • Gabriel „NEKIZ” Schenato
  • Lucas „steel” Lopes
  • Ricardo „boltz” Prass
  • João „felps” Vasconcellos – wypożyczony z MIBR-u
  • Felipe „skullz” Medeiros – wypożyczony z W7M Gaming
  • Rafael „zakk” Fernandes – trener
  • Lucas „LUCAS1” Teles – wypożyczony do MIBR-u
  • Henrique „HEN1” Teles – rezerwowy