fot. BLAST Pro Series

AVANGAR i forZe zagrają w wielkim finale BLAST Pro Series Moscow 2019!

Fani wschodnioeuropejskiej sceny CS:GO mają powody do świętowania. Wszystko dlatego, że w wielkim finale BLAST Pro Series Moscow 2019 wystąpią AVANGAR oraz forZe, czyli właśnie dwaj przedstawiciele tamtejszej myśli szkoleniowej. Oba zespoły w pokonanym polu pozostawiły kilka o wiele bardziej utytułowanych od siebie formacji.

Trzeba przyznać szczerze, że mało kto liczył na takie rozstrzygnięcie. Tyczy się to szczególnie AVANGAR, które co prawda sięgnęło po wicemistrzostwo niedawnego Majora, ale wczoraj nie było w stanie wygrać ani jednego meczu. Dziś jednak Dzhami „Jame” Ali i spółka zebrali się w sobie i zgarnęli trzy zwycięstwa z rzędu, dzięki czemu zakończyli pierwszą fazę zmagań na drugim miejscu. Pierwsze miejsce utrzymało natomiast forZe, które pozwoliło sobie na zaledwie jedną porażkę. Miała ona miejsce podczas meczu 5. rundy z MIBR-em, gdy jasne już było, że podopieczni Anatoliya „liTTle’a” Yashina zagrają w finale.

Powodów do zadowolenia nie ma za to Danylo „Zeus” Teslenko. Kończący dziś karierę Ukraiński IGL nie poprowadził swoich podopiecznych do ostatniego triumfu. Co więcej, Natus Vincere pod jego wodzą nie wygrało ani jednego spotkania i z zaledwie jednym punktem na koncie zamknęło tabelę. Szansą na poprawę humoru będzie jednak mecz Pro Standoff, podczas którego wybrane przez publiczność Na`Vi zawalczy z Ninjas in Pyjamas o dodatkowe 20 tysięcy dolarów.

Końcowy układ tabeli prezentuje się następująco:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. forZe 3 – 1 – 1 72 – 56 +16 10
2. AVANGAR 3 – 0 – 2 74 – 66 +8 9
3. Ninjas in Pyjamas 2 – 2 – 1 70 – 67 +3 8
4. MIBR 2 – 2 – 1 71 – 67 +4 8
5. ENCE 1 – 2 – 2 63 – 70 -7 5
6. Natus Vincere 0 – 1 – 4 55 – 79 -24 1

Wielki finał pomiędzy forZe a AVANGAR planowo powinien rozpocząć się o godzinie 17:30. Anglojęzyczna transmisja z tego meczu dostępna będzie na oficjalnym kanale BLAST Pro Series na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Pro Series Moscow 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której można przejść po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jankos: Nie traktuje siebie jako najlepszego gracza, moja drużyna odwala kawał dobrej roboty

Niespełna tydzień temu w wielkim finale letniej odsłony League of Legends European Championship G2 Esports pokonało Fnatic, tym samym broniąc mistrzow...