fot. StarLadder/Igor Bezborodov

Kolejny zwrot akcji – Vitality jednak wykupi shoxa z G2?

Od kilku dni w mediach pojawiają się sprzeczne informacje dotyczące Teamu Vitality. Przypomnijmy, że francuska formacja po zakończeniu StarLadder Major Berlin 2019 przesunęła na ławkę rezerwowych Nathana „NBK-” Schmitta i do dziś nie ujawniła nazwiska jego następcy.

W ostatni czwartek znany francuski dziennikarz, neL, poinformował, że tym prawdopodobnie będzie Fabien „kioShiMa” Fiey. Za angażem 25-latka przemawiał w dużej mierze fakt, iż nie trzeba byłoby płacić za niego sumy odstępnego, gdyż od kilku miesięcy pozostaje on wolnym graczem. Inaczej wygląda sytuacja jego głównego konkurenta o miejsce w składzie, Richarda „shoxa” Papillona. Ten co prawda ma podobno znajdować się na wylocie z G2 Esports, ale mimo to kwota jego wykupu miałaby oscylować w granicach 500-700 tysięcy dolarów, co dla Vitality było nie do zaakceptowania.

Niewykluczone jednak, że dwa dni wystarczyły, by cała sytuacja zmieniła się o 180 stopni. W swoim kolejnym tekście neL donosi bowiem, że Vitality i G2 kontynuowały rozmowy i ostatecznie doszły do porozumienia. Ci pierwsi podwyższyli swoją wcześniejszą ofertę, drudzy natomiast obniżyli oczekiwania – w efekcie obie strony miały spotkać się na poziomie ok. 350-450 tysięcy dolarów. Istnieje szansa, że to właśnie doniesienia o rychłych przenosinach kioShiMy skłoniły formację Carlosa „ocelote’a” Rodrígueza do ponownego rozważenia wszystkich możliwości i finalnego przystania na transfer dotychczasowego prowadzącego zespołu CS:GO.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład Teamu Vitality będzie prezentować się następująco:

  • Cédric „RpK” Guipouy
  • Dan „apEX” Madesclaire
  • Mathieu „ZywOo” Herbaut
  • Alex „ALEX” McMeekin
  • Richard „shox” Papillon
  • Rémy „XTQZZZ” Quoniam – trener

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mirbit dołącza do Windigo. Niemiec zatrudniony na okres próbny

Windigo Gaming kontynuuje projekt pod nazwą "międzynarodowy skład". Dziś ukraińska organizacja ogłosiła pozyskanie nowego zawodnika – Sabita "mirbita"...