fot. BLAST Pro Series

Powtórki z Majora nie było. AVANGAR wygrywa BLAST Pro Series Moscow!

Nie udało się sięgnąć po trofeum w Berlinie, udało się w Moskwie! Po zdobyciu wicemistrzostwa StarLadder Major Berlin 2019 AVANGAR nie zwalnia tempa – w finale BLAST Pro Series Moscow 2019 ekipa Daurena „AdreNa” Kystaubayeva pokonała swoich kompanów z forZe, dzięki czemu zainkasowała ósmą część miliona dolarów. Dla szóstej siły świata to pierwszy triumf lanowy od maja tego roku.

forZe 1 : 2 AVANGAR

(BLAST Pro Series Moscow – wielki finał)
13 7 Overpass 8 16
6 8
16 10 Inferno 5 12
6 7
6 4  Dust2 11 16
2 5

Do pewnego momentu wydarzenia na Overpassie przebiegały po myśli forZe. Reprezentanci gospodarzy dość pewnie prezentowali się po stronie broniącej i mogli pochwalić się nawet czteropunktowym prowadzeniem, które pozwalało im z optymizmem patrzeć w przyszłość. Niemniej optymizm ten bardzo szybko musiał ustąpić miejsca zwątpieniu, bo AVANGAR także miało jeszcze kilka asów w rękawie. Dzhami „Jame” Ali i spółka jeszcze przed przerwą nie tylko odrobili wszystkie straty, ale sami wypracowali sobie przewagę w stosunku 8:7. Po przejściu do obrony wicemistrzowie berlińskiego Majora jeszcze bardziej odskoczyli swoim rywalom, ale mimo to nie mogli być pewni zwycięstwa. Jeszcze przed końcem potyczki byliśmy nawet świadkami remisu, bo forZe doprowadziło jeszcze do wyrównania wynikiem 13:13, ale to byłoby na tyle. Ostatnie słowo należało do AVANGAR, które finalnie zatriumfowało 16:13.

Niezrażeni tą porażką podopieczni Anatoliya „liTTle’a” Yashina podjęli próbę odwrócenia sytuacji na wybranym przez siebie Inferno. I początkowo szło im naprawdę świetnie, bo rywale znowu zaliczyli znaczny falstart po stronie atakującej. I chociaż ponownie udało im się w końcu przebudzić, to tym razem o comebacku nie było mowy – forZe dowiozło korzystny dla siebie rezultat do przerwy i utrzymało pięciopunktowe prowadzenie. Problemy zaczęły się dopiero w drugiej połowie, bo z każdą kolejną minutą AVANGAR zbliżało się coraz bardziej, przez co remis stawał się naprawdę realną opcją. Ale ostatecznie do niego nie doszło, bo Bogdan „xsepower” Chernikov wraz z kolegami zachowali zimną krew i mimo niekorzystnych okoliczności nadal parli przed siebie, by koniec końców zamknąć całą mapę zwycięstwem 16:12.

Po dwóch zaciętych potyczkach wszyscy mieliśmy chrapkę na kolejny pasjonujący bój, jednak rzeczywistość okazała się rozczarowująca. AVANGAR od początku meczu kontrolowało przebieg gry i powiększało swoją zaliczkę punktową. Na skuteczną odpowiedź forZe musieliśmy poczekać aż do siódmego starcia, lecz chwilę później bezradni Rosjanie znów zostali zmuszeni do zachowywania swych broni. Skład xsepowera odżył nieco dopiero pod koniec pierwszej części gry, niemniej w przerwie i tak tracił do rywala aż siedem oczek. Sytuacji najlepszej drużyny niedawnego Minora regionu CIS nie poprawiła porażka w drugiej pistoletówce, choć gospodarzom trzeba przyznać, iż następnie zrobili wszystko co w ich mocy, by odwrócić losy spotkania. AVANGAR nie planowało jednak wypuszczać zwycięstwa z rąk i po drobnym zawahaniu postawiło efektowną kropkę nad i!

Końcowa klasyfikacja BLAST Pro Series Moscow 2019 prezentuje się następująco:

1. AVANGAR 125 000 $
2. forZe 50 000 $
3. Ninjas in Pyjamas 25 000 $
4. MIBR 15 000 $
5. ENCE 10 000 $
6. Natus Vincere 5 000 $
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

BLAST stawia kolejny krok. W puli nagród przyszłorocznego cyklu ponad 4 miliony dolarów!

Na początku września ESL i DreamHack przedstawiły nam ESL Pro Tour, czyli cykl turniejów CS:GO, w którego puli nagród w przyszłym roku znajdzie się po...