STS
fot. Riot Games

Fnatic vs Splyce, czyli walka o główny turniej Worlds 2019

Zarówno Fnatic, jak i Splyce mają już zapewnione miejsce na Worlds 2019. Wydawałoby się więc, że zespoły te nie mają już o co walczyć. Ale nic bardziej mylnego – stawką dzisiejszego decydującego meczu LEC Regional Qualifier jest bowiem bezpośrednia przepustka do turnieju głównego mistrzostw świata w LoL-a. Fnatic vs 17:00 Splyce Waga tego pojedynku jest […]

Zarówno Fnatic, jak i Splyce mają już zapewnione miejsce na Worlds 2019. Wydawałoby się więc, że zespoły te nie mają już o co walczyć. Ale nic bardziej mylnego – stawką dzisiejszego decydującego meczu LEC Regional Qualifier jest bowiem bezpośrednia przepustka do turnieju głównego mistrzostw świata w LoL-a.

Fnatic
vs
17:00
Splyce

Waga tego pojedynku jest więc znacząca, bo przegrany zmuszony będzie wziąć udział w turnieju play-in, podczas którego o wpadkę nie jest przecież trudno. Teoretycznie większe szanse na uniknięcie tego niechcianego prezentu mają reprezentanci Fnatic, czyli wicemistrzowie letniego splitu europejskich rozgrywek. Martin „Rekkles” Larsson i spółka nie bez powodu dotarli przecież niedawno aż do wielkiego finału LEC, w którym jednak musieli uznać wyższość Marcina „Jankosa” Jankowskiego i jego G2 Esports. Porażka ta bynajmniej w żadnym stopniu nie uwłacza podopiecznym brytyjskiej organizacji, tym bardziej że została ona poniesiona po naprawdę wyrównanym starciu.

Czy wobec tego Splyce może mieć jakieś nadzieje na końcowy sukces? Cóż, teoretycznie popularne Węże mają pewne powody do optymizmu – wystarczy wspomnieć, że w fazie ligowej był one w stanie pokonać Fnatic, chociaż triumf ten miał miejsc aż dwa miesiące temu. Warto też dodać, że Marek „Humanoid” Brázda wraz z kolegami w ostatnich dniach nabrali sporego rozpędu, najpierw ogrywając Origen, a potem także Schalke 04. Nie ulega jednak wątpliwości, że w porównaniu z drużyną Rekklesa nie byli to specjalnie wymagający rywale. Zwłaszcza że zawodnicy Joeya „YoungBucka” Steltenpoola od końca lipca ulegali tylko G2, zwyciężając w międzyczasie każdego innego rywala.

Decydujący mecz LEC Regional Qualifier pomiędzy Fnatic a Splyce rozpocznie się o godzinie 17:00 i rozegrany zostanie w formacie BO5. Transmisję z tego spotkania oglądać będzie można za pośrednictwem kanału Polsat Games. Drabinkę Regional Qualifier, a także najważniejsze informacje znaleźć można w naszej relacji:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

New York Excelsior i San Francisco Shock powalczą o miejsce w finale OWL

Kolejna drużyna odpadła z wyścigu po mistrzostwo Overwatch League Season 2019. Tym razem padło na Hangzhou Spark, które minionej nocy musiało uznać wy...