fot. EPICENTER

Trwa rewolucja w Virtus.pro. RAMZES także opuszcza drużynę

Rozczarowujący wynik podczas tegorocznego The International zbiera swoje żniwo. Kilkanaście dni temu szeregi Virtus.pro opuścił już Pavel „9pasha” Khvastunov, a teraz z ekipą pożegnał się także kolejny jej wieloletni członek, Roman „RAMZES” Kushnarev. Rosjanin będzie bowiem kontynuować swoją karierę w Evil Geniuses.

20-latek trafił do VP ponad trzy lata temu, gdy organizacja ta formowała zupełnie nowy skład. Z miejsca stał się on zresztą jedną z gwiazd Virtusów i w kolejnych latach pomógł drużynie w wywalczeniu statusu jednej z najlepszych na świecie. Wraz z nią udało mu się m.in. wygrać pięć turniejów o randze Majora, a także wystąpić na trzech edycjach The International. O ile jednak w 2017 i 2018 roku formacja kończyła zmagania w czołowej szóstce, tak kilka tygodni temu kompletnie zawiodła i odpadła już w drugiej rundzie drabinki przegranych. Już wtedy włodarze zapowiedzieli zmiany, ale mało kto spodziewał się, że będą one tak drastyczne.

Gra dla Virtus.pro to dla mnie szczególny okres w życiu i jestem wdzięczny organizacji za te trzy lata, podczas których dane nam było współpracować – przyznał RAMZES w oficjalnym oświadczeniu. – Patrząc wstecz m.in. na wiele zwycięskich chwil, mam pewność, że przyjaźń, która narodziła się w zespole, przetrwa konieczność gry przeciwko sobie podczas kolejnych lanów. Chcę również podziękować fanom Virtus.pro za ich wsparcie i to zarówno w chwilach zwycięstwa, jak i momentach porażki. Teraz jednak nie mogę już doczekać się wyzwania, które będzie czekać mnie wraz z moim nowymi kolegami w nowym dla mnie regionie – dodał.

Dziś Kushnarev opuszcza nie tylko VP, ale nawet Europę. Wszytko dlatego, że Rosjanin trafił pod skrzydła Evil Geniuses, które na co dzień rywalizuje w Ameryce Północnej. Nie jest on zresztą jedynym nowym  nabytkiem tego zespołu, bo równocześnie potwierdzono także przenosiny Abeda „Abeda” Yusopa, kltóry jakiś czas temu zakończył swoją współpracę z Fnatic. W związku z tym EG musiało z kimś się rozstać – padło na Syeda Sumailego „SumaiLego” Hassana oraz Gustava „s4” Magnussona, którzy byli członkami ekipy odpowiednio od 2016 i 2018 roku.

Skład Evil Geniuses:

  • Artour „Arteezy” Babaev
  • Abed „Abed” Yusop
  • Roman „RAMZES” Kushnarev
  • Andreas Franck „Cr1t-” Nielsen
  • Tal „Fly” Aizik
  • Kanishka ‚Sam’ „BuLba” Sosale – trener
Skład Virtus.pro:

  • Vladimir „No[o]ne” Minenko
  • Vladimir „RodjER” Nikogosyan
  • Alexey „Solo” Berezin
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CS:GO – pierwsze zmiany w grze od zakończenia Majora

Po blisko trzech tygodniach przerwy doczekaliśmy się kolejnej aktualizacji Counter-Strike: Global Offensive. Nie ma jednak mowy o żadnej rewolucji – V...

>