fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Udany poniedziałek dla Polaków w EU Masters. Dzisiaj DV1 i REC mogą zapewnić sobie awans

Wczoraj odbyły się pierwsze mecze fazy grupowej głównego turnieju European Masters. Dla fanów polskich drużyn poniedziałek był nad wyraz udany, bo obaj finaliści Ultraligi odnieśli zwycięstwa, przybliżając się tym samym do awansu do play-offów. Rogue Esports Club pokonał Campus Party Sparks, zaś devils.one rozprawiło się z eNsure.

Wyraźnie lepiej poszło Diabłom, które mimo drobnych problemów na początku spotkania z czasem przeobraziły się w maszynę nie do zatrzymania. Na pochwałę zasługują zwłaszcza obaj prowadzący Diabłów – Mateusz „Matislaw” Zagórski samodzielnie rozprawiał się z rywalami swoją Syndrą i mecz zakończył ze statusem Boskiego, zaś Jinx Damiana „Luckera” Konefała zamiast żywych celów niszczyła kolejne wieże niczym zapałki. Starcie z udziałem REC było znacznie bardziej chaotyczne, ale w teamfightach to polsko-estońska piątka radziła sobie znacznie lepiej i po niewiele ponad pół godziny gry zapisała na koncie pierwszy punkt w głównym turnieju.

W pozostałych meczach obyło się bez większych niespodzianek. Po zwycięstwo sięgnęły między innymi Vodafone Giants, BIG czy też mousesports, wykonując pierwszy krok w kierunku awansu do czołowej ósemki turnieju. Wygrana stała się również udziałem Fnatic Rising, jednak ekipa z Wielkiej Brytanii musiała się mocno napocić, aby zapisać ten punkt w swoim dorobku. Przez pierwsze trzydzieści pięć minut wydawało się, że to Defusekids opuści serwer w dobrych nastrojach, ale jeden źle rozegrany teamfight przesądził o porażce reprezentantów Beneluksu.

Wyniki wszystkich wczorajszych meczów EU Masters 2019:

16 września
18:00 Vodafone Giants 1:0 GODSENT BO1
19:00 Campus Party Sparks 0:1 Rogue Esports Club BO1
20:00 BIG 1:0 eSuba BO1
21:00 Defusekids 0:1 Fnatic Rising BO1
22:00 mousesports 1:0 For The Win Esports BO1
23:00 devils.one 1:0 eNsure BO1

European Masters nie zwalnia tempa – już dziś czekają nas kolejne starcia i całkiem prawdopodobne, że wraz z ich zakończeniem poznamy pierwszych uczestników fazy pucharowej. Oczy polskich fanów będą skierowane w szczególności na cztery ostatnie mecze, gdyż ich przebieg może przesądzić o sytuacji grupach A i B. Jeśli oprócz Rogue Esports Club i devils.one po zwycięstwa sięgną również BIG i mousesports, to będziemy mogli cieszyć się z udziału dwóch nadwiślańskich drużyn w play-offach. W takim wypadku ostatnie mecze z udziałem finalistów Ultraligi w fazie grupowej zadecydują o ich rozstawieniu w drabince pojedynczej eliminacji. Nie bierzmy jednak tego za pewnik – jakakolwiek porażka faworytów w tych spotkaniach może jeszcze sporo namieszać w zestawieniu.

Tak prezentuje się dzisiejszy harmonogram European Masters:

17 września
18:00 WLGaming Esports vs Excel UK BO1
19:00 Team LDLC vs Crvena zvezda BO1
20:00 eNsure vs BIG BO1
21:00 For The Win Esports vs Rogue Esports Club BO1
22:00 devils.one vs eSuba BO1
23:00 mousesports vs Campus Party Sparks BO1

Wszystkie mecze EU Masters będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Transmisja będzie dostępna w telewizji oraz w internecie na YouTube oraz Twitchu. Po więcej informacji dotyczących letniej edycji European Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie klikając w poniższy baner. Znajdziecie w niej między innymi kompletny harmonogram zawodów, aktualną sytuację w poszczególnych grupach oraz składy wszystkich drużyn walczących o mistrzostwo.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trwa rewolucja w Virtus.pro. RAMZES także opuszcza drużynę

Rozczarowujący wynik podczas tegorocznego The International zbiera swoje żniwo. Kilkanaście dni temu szeregi Virtus.pro opuścił już Pavel „9pasha” Khv...

>