fot. ESL/Adam Łakomy

Polska górą! Obie drużyny z Ultraligi w play-offach European Masters!

Nie każdy przepada za początkiem tygodnia, ale fani polskich drużyn League of Legends mimo nielubianego powrotu do pracy czy szkoły z pewnością mają powody do zadowolenia. W poniedziałek obie nadwiślańskie formacje walczące w European Masters 2019 Summer odniosły pierwsze wygrane w fazie grupowej, a dzisiaj poszły za ciosem i powiększyły swój dorobek punktowy. Te wygrane przy dzisiejszych sukcesach BIG oraz mousesports oznaczają ponadto, że zarówno devils.one, jak i Rogue Esports Club zapewniły sobie również miejsce w play-offach turnieju.

Jako pierwsza do walki stanęła dzisiaj formacja Marcina „iBo” Lebudy, a jej rywalem było For The Win Esports. Mimo bardzo słabego startu Martina „HeaQ” Kordmy z czasem polsko-estońska piątka wykorzystała mnożące się błędy rywali i koniec końców sięgnęła po zwycięstwo. Nie najlepiej dla reprezentantów Ultraligi zaczął się również pojedynek devils.one z eSubą, ale raz jeszcze zespół znad Wisły znalazł sposób na grę rywali i to Diabły opuszczały serwer w roli zwycięzców. Na pochwałę zasługuje zwłaszcza Tobiasz „Agresivoo” Ciba, którego kluczowe umiejętności ostateczne przyniosły DV1 upragnione zwycięstwo, a samemu toplanerowi tytuł MVP meczu.

Jak wspomnieliśmy, zwycięstwo stało się udziałem również obu niemieckich ekip, dzięki czemu one także mogą być spokojne o miejsce w czołowej ósemce zawodów. Powody do zadowolenia mają też w obozach Excel UK oraz Teamu LDLC, bowiem te dwie drużyny sięgnęły po pierwsze punkty w fazie grupowej głównego turnieju. Znacznie łatwiejszą przeprawę mieli mistrzowie LFL, którzy nie zostawili suchej nitki na Crvenej zveździe, pokonując ekipę z Bałkanów w 24 minuty. Więcej problemów mieli niepokonani podczas rozgrywek play-in Petter „Hjarnan” Freyschuss i spółka, ale koniec końców udało im się zwyciężyć WLGaming Esports i tym samym przedłużyć serię wygranych w EU Masters do siedmiu.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów European Masters:

17 września
18:00 Excel UK 1:0 WLGaming Esports BO1
19:00 Team LDLC 1:0 Crvena zvezda BO1
20:00 BIG 1:0 eNsure BO1
21:00 Rogue Esports Club 1:0 For The Win Esports BO1
22:00 eSuba 0:1 devils.one BO1
23:00 Campus Party Sparks 0:1 mousesports BO1

Kolejne mecze European Masters 2019 Summer czekają nas już jutro. Podczas środowych zmagań w akcji zobaczymy tylko jedną z polskich drużyn – devils.one powalczy z BIG o pierwsze miejsce w grupie B i lepsze rozstawienie w drabince play-offów. Na mecz Rogue Esports Club będziemy musieli poczekać do czwartku, a jego stawką będzie fotel lidera zbioru oznaczonego literą A. Pełny harmonogram oraz aktualną sytuację w poszczególnych grupach możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

devils.one awansuje do fazy pucharowej EU Masters!

devils.one po raz drugi na European Masters 2019 Summer poradziło sobie ze swoim rywalem i tym samym Diabły zapewniły sobie miejsce w play-offach rozg...