fot. ESL/Adam Łakomy

Polsko-niemiecka bitwa o pierwsze miejsce. devils.one dziś podejmie BIG w EU Masters

Polskie drużyny na European Masters w ciągu ostatnich dwóch dni dały nam wiele powodów do zadowolenia. I Rogue Esports Club, i devils.one wygrały wszystkie swoje starcia w ramach fazy grupowej głównego turnieju. A ponieważ tego samego dokonały również grające w tych samych grupach co ekipy znad Wisły mousesports i BIG, już poznaliśmy łącznie cztery formacje, które awansują do play-offów. Są nimi wszyscy reprezentanci Polski i Niemiec.

„To co, kiedy te play-offy?” Spokojnie – co prawda znamy już połowę uczestników kolejnego etapu, ale ani nie wiemy, gdzie wylądują oni w drabince pojedynczej eliminacji, ani w jaki sposób będą rozstawieni, a przede wszystkim nie znamy ich rywali. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa dni fazy grupowej, podczas której wszystkie niewiadome zostaną wyjaśnione.

Dzisiaj na przykład dowiemy się, która drużyna zajmie fotel lidera w grupie B. O pierwsze miejsce w swoim zestawieniu oraz tym samym lepsze rozstawienie w drabince play-offów powalczą devils.one oraz BIG. Wskazanie faworyta w tym meczu nie jest zadaniem łatwym, bo na razie obie drużyny pokazały, że są wyraźnie lepsze niż eNsure i eSuba. Jednak można odnieść wrażenie, że to BIG pokonało te ekipy w bardziej przekonującym stylu. Siłą napędową Diabłów może być chęć zemsty na ekipie z Berlina za porażkę REC właśnie z BIG podczas zmagań play-in.

Starcie devils.one z formacją zza naszej zachodniej granicy będzie swoistą wisienką na torcie, zwłaszcza dla widzów z Polski. Nie oznacza to jednak, że cały dzień poświęcony będzie właśnie tym drużynom. Dzisiaj czekają nas po dwa mecze w grupach C i D, po zakończeniu których być może poznamy już wszystkich uczestników play-offów – tak jak wczoraj miało to miejsce w zbiorach A i B. Aby tak się stało, po zwycięstwa muszą sięgnąć Excel UK i Vodafone Giants w grupie C oraz Fnatic Rising i Team LDLC w grupie D. W takiej sytuacji wszystkie te formacje będą miały bilans 2-0 i jutro staną do walki o awans z pierwszego miejsca. W każdym innym przypadku rywalizacja o awans może trwać nawet do samego końca fazy grupowej.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych meczów European Masters:

18 września
18:00 Fnatic Rising vs Crvena zvezda BO1
19:00 Vodafone Giants vs WLGaming Esports BO1
20:00 For The Win Esports vs Campus Party Sparks BO1
21:00 devils.one vs BIG BO1
22:00 Team LDLC vs Defusekids BO1
23:00 GODSENT vs Excel UK BO1

Wszystkie mecze European Masters 2019 Summer będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Transmisja będzie dostępna zarówno w telewizji, jak i internecie na YouTube oraz Twitchu. Po więcej informacji dotyczących EU Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szesnaście drużyn, cztery miejsca. Dziś dokończenie drugich eliminacji do ESL MP

W grze o awans do zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski pozostało jeszcze szesnaście formacji. Ale ten stan nie potrwa już zbyt długo – dziś...