fot. fb.com/illuminargaming

AGO, Arcy czy Illuminar? Kto z Polaków ma największe szanse na wygranie GCM?

Już jutro rozpocznie się jeden z największych międzynarodowych turniejów w Counter-Strike’a: Global Offensive w Polsce. Mowa tu oczywiście o Games Clash Masters 2019, gdzie osiem znanych na całym świecie ekip będzie rywalizować o pulę nagród wynoszącą 100 000 dolarów. Już w piątek przed południem rozpocznie się pierwsza runda batalii, dzięki której dowiemy się, które drużyny znacząco przybliżą się do udziału w play-offach, a które będą o krok od eliminacji.

Na pierwszy ogień o 10:00 pójdzie starcie DreamEaters z Syman Gaming, czyli dwóch uczestników StarLadder Major Berlin 2019. Pierwsza wymieniona formacja odpadła w Fazie Nowych Legend, nie wygrywając w niej ani jednego meczu, druga natomiast została wyeliminowana już w Fazie Nowych Pretendentów. Bukmacherzy STS-u stawiają, że mecz będzie dość wyrównany, ale ostatecznie zwyciężą reprezentanci DE, na których wygraną kurs wynosi 1,65. Równocześnie będzie miała miejsce batalia BIG z FURIĄ Esports. Choć to Brazylijczycy wystąpili na Majorze, to faworytami są gracze z Europy, co, patrząc na ostatnią formę BIG, dziwić nie może. STS oferuje kurs 1,75 na wygraną BIG oraz 1,95, gdy mowa u FURII. Na kogo stawiasz?

Później przyjdzie pora na dwa najbardziej interesujące polskich kibiców pojedynki, wśród których jest swoista wisienka na torcie – x-kom AGO vs Illuminar Gaming. Z jednej strony stanie całkiem nowa, świeża ekipa, z drugiej natomiast byli zawodnicy x-kom teamu, grający ze sobą już od dawna. W tej sytuacji to reprezentantów Illuminar uznano za wyraźnych faworytów, o czym świadczy kurs 1,38. Jeśli jednak lubicie ryzyko, to możecie postawić na ekipę Damiana „Furlana” Kisłowskiego, w przypadku której kurs to całkiem kuszące 2,22.

Ostatni mecz pierwszej rundy będzie trwał równolegle z poprzednim spotkaniem. Rodzime Aristocracy zmierzy się w nim ze Sprout. Forma obu ekip jest swego rodzaju zagadką, a dodatkowo w ostatnim czasie nie mierzyły się one ze sobą. Czy ryzyko w tym przypadku się opłaci? Może tak być, wszak kurs przy triumfie Wiktora „TaZa” Wojtasa i spółki wynosi aż 2,15, a uważnych obserwatorów poczynań Arcy nie trzeba przekonywać o tym, że zespół ten stać na pokonywanie wyżej notowanych formacji.

Warto również przyjrzeć się temu, jak wyceniane są szanse poszczególnych drużyn na zgarnięcie trofeum i 50 000 dolarów. Najpoważniejszymi faworytami według STS-u są FURIA oraz BIG, w przypadku których kurs na wygraną wynosi odpowiednio 2,35 oraz 2,25. Jak na tym tle wypadają Polacy? Niezbyt kolorowo. Według sponsora naszego serwisu największe szanse na zwycięstwo podczas Games Clash Masters ma Aristocracy (kurs 20), następnie Illuminar Gaming (kurs 40), a na szarym końcu znajdują się reprezentanci x-kom AGO (kurs 65).

Aktualną esportową ofertę STS-u sprawdzić można na tutaj. Games Clash Masters 2019 to lan, który będzie miał miejsce w Gdynia Arenie od 20 do 22 września. Weźmie w nim udział osiem drużyn walczących o część z puli wynoszącej aż 100 tysięcy dolarów, z czego połowa tej kwoty przypadnie zwycięzcy. Więcej szczegółowych informacji na temat tej imprezy znaleźć można w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy wszystkich ćwierćfinalistów EU Masters. Dziś REC powalczy o fotel lidera grupy A

Wczoraj rozegrana została trzecia seria meczów fazy grupowej European Masters 2019 Summer. W akcji mogliśmy obejrzeć między innymi devils.one, które w...

>