STS
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Startują play-offy European Masters. Na początek REC podejmie mistrzów Hiszpanii

Rozgrywki w ramach letniej odsłony European Masters wkraczają w decydującą fazę, a to wszystko za sprawą play-offów, które rozpoczną się po dwudniowej przerwie. Po raz kolejny w akcji zobaczymy czołowe formacje z różnych zakątków Starego Kontynentu. Wśród pretendentów do tytułu mistrzowskiego oczywiście nie zabraknie mistrzów drugiego sezonu Ultraligi, devils.one, oraz zawodników Rogue Esports Club. Sobotnie […]

Rozgrywki w ramach letniej odsłony European Masters wkraczają w decydującą fazę, a to wszystko za sprawą play-offów, które rozpoczną się po dwudniowej przerwie. Po raz kolejny w akcji zobaczymy czołowe formacje z różnych zakątków Starego Kontynentu. Wśród pretendentów do tytułu mistrzowskiego oczywiście nie zabraknie mistrzów drugiego sezonu Ultraligi, devils.one, oraz zawodników Rogue Esports Club.

Sobotnie ćwierćfinały wystartują bez polskiego akcentu. W walce o awans do kolejnego etapu zmierzą się podopieczni Alexandra „Candyflossa” Cartwrighta reprezentujący barwy mousesports oraz gracze Excel UK, wśród których występują weterani LEC, w tym m.in. Petter „Hjarnan” Freyschuss, dla którego turniej ten to szansa na udowodnienie, że wciąż należy do grona najlepszych marksmanów w Europie. Jeżeli chodzi o Myszy, to dla nich mecz ten będzie nie lada wyzwaniem, bo mierzą się z drużyną, która zdominowała fazę play-in i ma w swoim gronie nadwyraz doświadczonych graczy, stąd też nic dziwnego, że to właśnie Excel jest stawiane w roli faworyta. Mimo wszystko nie należy skreślać Niklota „Tolkina” Stübera i spółki, którzy łatwo przebrnęli przez fazę grupową i mogą zaskoczyć swoich dzisiejszych przeciwników.

Nie ma wątpliwości, że pierwsze spotkanie zapowiada się fantastycznie, jednak oczy polskich kibiców w większości będą zwrócone na drugi mecz, w którym zobaczymy ekipę Marcina „IBO” Lebudy, która o awans do półfinału zawalczy z potęgą hiszpańskiej sceny, Vodafone Giants. Mistrzowie LVP SLO Summer 2019 mają za sobą udany występ w trakcie etapu grupowego turnieju głównego, podczas którego wygrali wszystkie swoje spotkania, plasując się na pierwszej lokacie w grupie C i wyprzedzając m.in. Excel UK. Nieco więcej napracować się musiały Łotrzyki, które niemalże cudem awansowały na turniej główny, zajmując ostatnią premiowaną lokatę w play-inach. Lepiej REC prezentowało się w trakcie fazy grupowej, gdzie finalnie znalazło się tuż za mousesports. Patrząc na tak odmienną dyspozycję wicemistrzów Ultraligi w poszczególnych etapach EUM ciężko ocenić, jak poradzą sobie w starciu z Gigantami, którzy na papierze wydają się lepszym zespołem.

21 września
18:00 mousesports vs Excel UK BO3
21:00 Vodafone Giants vs Rogue Esports Club BO3

Wszystkie spotkania w ramach play-offów European Masters 2019 oglądać będzie można na kanale Polsat Games. Więcej szczegółowych informacji na temat rozgrywek znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

s1mple wygrywa OMEN Challenge presented by HLTV

W piątek warto było śledzić doniesienia z Londynu, gdzie odbywało się OMEN Challenge presented by HLTV. Nietypowy turniej zgromadził w stolicy Zjednoc...