fot. StarLadder

mousesports kolejnym uczestnikiem IEM Beijing

mousesports zostało szóstą drużyną, która będzie miała okazję zawalczyć o triumf podczas Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2019. Podopieczni niemieckiej organizacji okazali się bezkonkurencyjni w ramach zamkniętych kwalifikacji do imprezy – GG.Bet Beijing Invitational.

W trakcie eliminacji gracze dowodzeni przez Finna „karrigana” Andersena nie mieli sobie równych i nie oddali przeciwnikom ani jednej mapy. W fazie grupowej Myszy najpierw uporały się z ex-Epsilon, a wkrótce potem były już w półfinale kwalifikacji po pokonaniu forZe. Na tym etapie zmagań mouz zmierzyło się z Heroic, które na obu lokacjach stawiało opór, ale niewystarczający do tego, by przejść do ostatniej rundy. W wielkim finale doszło do rewanżowego pojedynku pomiędzy mousesports, a forZe. Siódma formacja światowego rankingu na Mirage’u przegrywała już 5:14, jednak skorzystała z niemocy rywali, doprowadziła do dogrywki i wyszła na prowadzenie w serii. Później na konto międzynarodowego zespołu wpadł także Dust2, a ten zapewnił karriganowi i spółce bilet do Chin.

Na ten moment lista uczestników IEM Beijing 2019 prezentuje się następująco:

Astralis FaZe Clan Team Liquid
mousesports NRG Team Vitality

Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2019 odbędzie się w dniach od 7 do 10 listopada w Pekinie. W sumie udział w zawodach weźmie osiem drużyn, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Furlan: Zagraliśmy na dosyć wysokim poziomie, patrząc na nasze przygotowanie