STS
fot. PGL

HAVU wygrało europejskie eliminacje do DreamHack Open Rotterdam 2019

Europejskie eliminacje DreamHack Open Rotterdam 2019 zakończyły się w dość niespodziewany sposób. Po końcowy triumf, a co za tym idzie także i po awans na holenderski turniej sięgnęło bowiem HAVU Gaming, które pokonało wszystkich, także tych wyżej od siebie notowanych rywali. Finowie swoje zmagania rozpoczęli od pojedynku z występującym ze zmiennikiem pro100 i ten mecz, […]

Europejskie eliminacje DreamHack Open Rotterdam 2019 zakończyły się w dość niespodziewany sposób. Po końcowy triumf, a co za tym idzie także i po awans na holenderski turniej sięgnęło bowiem HAVU Gaming, które pokonało wszystkich, także tych wyżej od siebie notowanych rywali.

Finowie swoje zmagania rozpoczęli od pojedynku z występującym ze zmiennikiem pro100 i ten mecz, mimo przegranej pierwszej mapy, zgarnęli dość łatwo. Nadspodziewanie proste było także zwycięstwo nad spadkowiczem z ESL Pro League, czyli Teamem Heretics. Dopiero Team GamerLegion, z którym HAVU mierzyło się w spotkaniu finałowym, miał okazać się naprawdę wymagającym rywalem. I po części był, bo urwał graczom z północy Europy jedną mapę, a na decydującym Duście2 bardzo długo prowadził. Niemniej ostatnie słowo należało do Lasse „ZOREE” Uronena i spółki, którzy świetną postawą w ataku przypieczętowali swój pierwszy w historii awans na imprezę z cyklu DreamHack Open.

Na ten moment lista uczestników prezentuje się następująco:

AVANGAR Beşiktaş Esports CR4ZY
DreamEaters HAVU Gaming Heroic

DreamHack Open Rotterdam 2019 odbędzie się między 18 a 20 października. W sumie udział w zawodach weźmie osiem drużyn, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IMD: Jedyną rzeczą, którą przygotowaliśmy na finał, były pistoletówki

Games Clash Masters 2019 przeszło już do historii – w Gdyni najlepsze okazało się Illuminar Gaming, które ograło kolejno x-kom AGO, FURIĘ Esports, Ari...