STS
fot. twitter.com/teamAdwokacik

Ruszają zamknięte kwalifikacje do ESL MP, do zgarnięcia dwie przepustki

12 zespołów i tylko 2 miejsca w fazie zasadniczej ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019. Łatwo z pewnością nie będzie, ale i czemu miałoby być, skoro mówimy o najważniejszych krajowych rozgrywkach CS:GO? A o czym konkretnie mowa? O zamkniętych kwalifikacjach do ESL MP, które ruszają dzisiejszego popołudnia i potrwają do jutra. Na starcie zmagań znalazła się […]

12 zespołów i tylko 2 miejsca w fazie zasadniczej ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019. Łatwo z pewnością nie będzie, ale i czemu miałoby być, skoro mówimy o najważniejszych krajowych rozgrywkach CS:GO? A o czym konkretnie mowa? O zamkniętych kwalifikacjach do ESL MP, które ruszają dzisiejszego popołudnia i potrwają do jutra.

Na starcie zmagań znalazła się między innymi czwórka zaproszonych ekip – grono to tworzą przedstawiciele adwokacika, AVEZ Esport, One More Time oraz psychasiada (ex-Wisła Płock). Wspomniany kwartet z racji otrzymania bezpośredniej przepustki od organizatorów będzie miał nieco ułatwione zadanie, bo do rywalizacji przystąpi od ćwierćfinału górnej drabinki, czyli zacznie zmagania rundę dalej niż pozostałe formacje. Na dobrą sprawę, nawet nie przedstawiając jeszcze pozostałych uczestników, na zdecydowanego kandydata do awansu wyrasta przede wszystkim adwokacik. Ekipa Grzgorza „SZPERO” Dziamałka przed kilkoma dniami dotarła przecież do ćwierćfinału międzynarodowego turnieju V4 Future Sports Festival, więc z pewnością dobre występy za granicą będzie chciała przełożyć także na sukcesy krajowe.

Nie można jednak zapomnieć o formacjach, które poradziły sobie w otwartych eliminacjach. Droga bez wątpienia nie była łatwa, bo przecież na starcie każdej z odsłon rywalizacji stawało odpowiednio 70 i 79 zespołów, a koniec końców bilety do następnej fazy zgarniały tylko po 4 z nich. I tak za pierwszym podejściem sztuka ta udała się zawodnikom Digital Killers, Konf1tury, tajemnic watykanu oraz Zimnych Draniów. Niespełna tydzień później do wymienionej czwórki dołączyły jeszcze DrPepper Team, Me & the Boys, Warriors Team oraz żużlowcy, z których zdecydowanie najbardziej rozpoznawalni są ci drudzy – skład tworzony między innymi przez Karola „tecka” Kapczyńskiego.

Tak wygląda dzisiejszy harmonogram:

24 września
17:00 tajemnice watykanu vs Digital Killers BO1
17:00 Me & the Boys vs Zimne Dranie BO1
17:00 Konf1tura vs Warriors Team BO1
17:00 DrPepper Team vs żużlowcy BO1
18:00 1. runda drabinki przegranych BO1
18:00 ćwierćfinał drabinki wygranych BO3
19:00 2. runda drabinki przegranych BO3
21:00 półfinał drabinki wygranych BO3
21:00 3. runda drabinki przegranych BO3

Pierwsze spotkania w ramach zamkniętych kwalifikacji do ESL MP zaplanowane są na godzinę 17:00. Transmisję z tego wydarzenia będzie można śledzić pod tym adresem, a w zmaganiach obowiązywać będzie drabinka podwójnej eliminacji, z którą zapoznać można się w tym miejscu. Jutro zaś poznamy dwie formacje, które na pewno pojawią się w zbliżającej się jesiennej edycji krajowych rozgrywek organizowanych przez ESL.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jakub Janaszek: Turnieje robimy dla ludzi, nie dla siebie