Nie da się ukryć, że zakończony nie tak dawno temu sezon League of Legends European Championship nie był szczególnie udany dla SK Gaming, które wróciło do najwyższej klasy rozgrywkowej LoL-a w Europie po ponad trzech latach rozłąki. Nic więc dziwnego, że włodarze niemieckiej organizacji zdecydowali się zmodyfikować skład przed rozpoczęciem następnej odsłony zmagań. Dziś poinformowano, że w 2020 roku w SK więcej nie zobaczymy Choia "Pireana" Jun-sika, który dotychczas pełnił funkcję midlanera formacji.

Pirean pojawił się w SK Gaming pod koniec ubiegłego roku, gdy organizacja ogłosiła swój skład na inauguracyjny sezon franczyzowego LEC. Koreański midlaner był wcześniej zmiennikiem Lee "Fakera" Sang-hyeoka w SK telecom T1, gdzie mógł trenować razem z najbardziej utytułowaną ekipą na świecie. Jak się jednak okazało Pirean nie był szczególnie stabilnym elementem SK Gaming, bo niejednokrotnie zdarzało mu się zaliczać fatalne występy. Pokłosiem słabych wyników ekipy, w której na co dzień występuje także Oskar "Selfmade" Boderek, w letnim splicie było więc odsunięcie Pireana od podstawowego składu. Na początku sierpnia Koreańczyk został zastąpiony przez midlanera SK Gaming Prime, Janika "Jenaxa" Bartelsa.

Mimo dokonania dwóch roszad personalnych w sezonie 2019, SK Gaming nie zdołało awansować do play-offów letniej rundy LEC, przez co nie miało najmniejszych szans na awans na tegoroczne Mistrzostwa Świata. Pozbycie się Pireana może oznaczać, że włodarze organizacji planują przebudowę składu, a to nie powinno raczej nikogo dziwić, bo zajęcie odpowiednio 6. i 7. miejsca w obu splitach raczej nie jest zadowalającym wynikiem.