Transferowy jesienny szał powoli mija, ale nie oznacza to, że na rynku nic się już nie wydarzy. Dziś na przykład spore trzęsienie ziemi nastąpiło w szeregach Together Esports, które zgodnie z pojawiającymi się już od jakiegoś czasu plotkami zdecydowało się pożegnać kilku swoich zawodników.

Od teraz barw rodzimej organizacji nie będą już bronić Kacper "Riczi Maszynka" Benc, Karol "NATSU" Olszak oraz Piotr "pTr" Pietrzyk. W przypadku pierwszych dwóch graczy zanosiło się na to już od dawna, bo w połowie września zostali oni przesunięci na ławkę rezerwowych. Niespodziewanie dołączył do nich jednak również Pietrzyk, który przecież niedawno rywalizował wraz z Together o awans do zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019.

W tej sytuacji zwolniły się trzy fotele, ale nie pozostały one puste zbyt długo, gdyż formacja od razu zaprezentowała nam nowe nabytki. Najbardziej znanym z pozyskanych jest oczywiście Karol "repo" Cybulski, który ostatnimi czasy pozostawał nieco na uboczu, ale wcześniej współpracował m.in. z Vexed Gaming, PRIDE oraz Izako Boars. Poza nim do zespołu trafili też Wojciech "Prism" Zięba i Adam "discoStar" Zyśk, którzy w swoim CV mają grę chociażby dla Pompa Teamu.

Zmiany były spowodowane brakiem zadowalających wyników – przyznał zapytany przez nas Jakub Drozd, menadżer Together. – Mimo zwycięstwa w Złocieńcu doszliśmy do wniosku, że brakuje większych osiągnięć. Stąd też decyzja o zmianach, które miały wprowadzić do składu doświadczenie. Dlatego postawiliśmy na repo, który nabrał doświadczenia, grając na największych turniejach przeciwko najlepszym zespołom na świecie, Prisma oraz discoStara. W najbliższym czasie celujemy w awans do dywizji mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej oraz zakończenie ESEA Advanced na satysfakcjonującej zespół oraz zarząd pozycji – dodał.

W tej sytuacji skład Together Esports prezentuje się następująco:

  • Bartek "bnox" Niebisz
  • Mateusz "M4tthi" Szambelan
  • Wojciech "Prism" Zięba
  • Adam "discoStar" Zyśk
  • Karol "repo" Cybulski
  • Aleksander "Kamol" Kamiński – trener