fot. Riot Games

Jankos przedłużył kontrakt z G2 Esports!

Dwukrotne mistrzostwo League of Legends European Championship, tytuł MVP letniego splitu europejskich rozgrywek, a do tego triumf podczas Mid-Season Invitational. Nie ulega wątpliwości, że Marcin „Jankos” Jankowski znajduje się obecnie na gigantycznej fali, a przed nim jeszcze szansa na mistrzostwo świata. Już teraz jednak obecny pracodawca Polaka, G2 Esports, dał wyraźny sygnał, że nie zamierza rozstawać się z Jankosem.

Hiszpańska organizacja poinformowała za pośrednictwem swojego Twittera o przedłużeniu kontraktu z nadwiślańskim dżunglerem. Jankos będzie reprezentował barwy G2 jeszcze co najmniej przez ponad dwa lata, podobnie jak wszyscy jego obecni kompani. Spośród całej piątki G2 Esports jedynie umowa Jankowskiego kończyła się wcześniej, a dokładnie w listopadzie 2020 roku. Obie strony doszły jednak do porozumienia i według nowego kontraktu Jankos będzie częścią G2 przynajmniej do 15 listopada 2021.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia Polaka właśnie pod banderą organizacji z Półwyspu Iberyjskiego, możemy mieć powody do zadowolenia. To właśnie w trykocie G2 Jankowski zdobył swoje pierwsze mistrzostwo na Starym Kontynencie, a do tego jego formacja została okrzykniętą najlepszą na świecie, wygrywając Mid-Season Invitational. Pozostaje mieć nadzieję, że na tym sukcesy G2 z Jankosem się nie skończą, a zwieńczeniem tego i tak fenomenalnego sezonu w wykonaniu Samurajów może być mistrzostwo świata.

Swój pierwszy mecz na tegorocznych Worldsach G2 Esports rozegra w niedzielę 13 października o godzinie 18:00. Rywalem Europejczyków będzie wicemistrz LCK – Griffin. Pełny harmonogram imprezy możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Together wymienia trzech graczy, do składu dołącza m.in. repo

Transferowy jesienny szał powoli mija, ale nie oznacza to, że na rynku nic się już nie wydarzy. Dziś na przykład spore trzęsienie ziemi nastąpiło w sz...