STS
Damwon Nuguri, LCK 2019 Spring Split
fot. Damwon Gaming

Korea wchodzi do gry. Przed nami kolejny dzień fazy play-in Worlds 2019

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w League of Legends wystartowały na dobre. Wczoraj rozstrzygnięte zostały pierwsze starcia w ramach fazy play-in w grupie A i B, natomiast dziś do akcji wkroczą zespoły z zestawienia C oraz D. Brak ekip z Europy czy Ameryki Północnej nie będzie jednak oznaczać, że podczas dzisiejszych zmagań nie zobaczymy żadnej znanej i poważanej na międzynarodowej scenie formacji, gdyż do akcji wkracza dziś m.in. DAMWON Gaming, a więc trzeci zespół Korei Południowej.

Reprezentanci LoL Champions Korea rozpoczną rywalizację w grupie D od meczu z triumfatorami tureckich zmagań z Royal Youth. DAMWON jest absolutnym faworytem do awansu do części głównej Worldsów, zatem nie powinno mieć problemów ani z Royal Youth, ani tym bardziej z Flamengo eSports z Brazylii. To właśnie między zwycięzcami TCL oraz CBLOL najprawdopodobniej rozstrzygnie się walka o drugie miejsce w koszyku D, jednakże wszyscy doskonale wiemy, że system Bo1 rządzi się swoimi prawami, dlatego też nie powinniśmy z góry spisywać tych zespołów na straty.

Natomiast jeżeli chodzi o rozgrywki grupy C, to w tym przypadku rolę faworyta odgrywać będzie Hong Kong Attitude. Trzeci zespół LoL Master Series w teorii powinien bez większych trudów poradzić sobie w swoim zestawieniu, niemniej należy pamiętać, że liga tajwańska znacząco podupadła pod względem poziomu na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy, dlatego też MEGA oraz Lowkey Esports nie będą bez szans. Drugą formacją, którą okrzyknięto faworytem do awansu do decydującego Bo5, jest wymienione wcześniej Lowkey Esports, a więc wicemistrzowie wietnamskich zmagań.

3 października

Faza grupowa –  grupy C i D

13:00 Royal Youth vs DAMWON Gaming BO1
14:00 MEGA vs Hong Kong Attitude BO1
15:00 DAMWON Gaming vs Flamengo eSports BO1
16:00 MEGA vs Lowkey Esports BO1
17:00 Royal Youth vs Flamengo eSports BO1
18:00 Flamengo eSports vs Lowkey Esports BO1

Wszystkie spotkania w ramach tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends oglądać można wraz z polskim komentarzem na kanale Polsat Games. Więcej szczegółowych informacji na temat rozgrywek znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CS:GO: Zmiany w puli map Scrimmage, skrzynia X-Ray do kupienia

W nocy na serwerach Counter-Strike: Global Offensive zagościła nowa aktualizacja gry, która wprowadza wyłącznie drobne poprawki i nowości. Twórcy CS:G...