fot. Riot Games

Dwie pierwsze ekipy poza burtą Worldsów! MAMMOTH oraz DFM odpadają z mistrzostw świata

Trzeci dzień fazy play-in Mistrzostw Świata 2019 w League of Legends już za nami. Dzisiaj poznaliśmy pierwsze drużyny, które musiały pożegnać się z turniejem rozgrywanym w Europie. Są nimi MAMMOTH, które nie poradziło sobie w grupie z Unicorns of Love i Clutch Gaming, oraz DetonatioN FocusMe – reprezentanci Japonii słabsi byli od europejskiego Splyce oraz Isurus Gaming z Ameryki Łacińskiej.

Przedwczorajszy triumf Unicorns of Love nad Clutch Gaming nie był przypadkiem. Na początek dzisiejszych rozgrywek Jednorożce po raz kolejny pokonały graczy z LCS. Dwie porażki drużyny z Rosji z MAMMOTH oraz wygrana CG w ostatnim zaplanowanym meczu grupy A zadecydowały jednak o tym, że na koniec dzisiejszych rozgrywek została rozegrana potrójna dogrywka. Te dwa spotkania potoczyły się jednak odwrotnie do tego, co oglądaliśmy wcześniej. UoL od samego początku zdominowało MAMMOTH i po raz pierwszy na tym turnieju triumfowało nad ekipą z Australii. Chwilę potem dokładnie to samo zrobiło Clutch, które zmiażdżyło Jednorożców i zapewniło sobie lepsze rozstawienie w kolejnej fazie.

W drugiej grupie nie oglądaliśmy aż tak zaciętej walki, jednakże faworyci również zaliczyli niewielkie potknięcie. Pierwsze z dzisiejszych starć w tym zestawieniu zakończyło się porażką Splyce w meczu z Detonation FocusMe, która była sporym zaskoczeniem. Mimo że japońsko-koreańska piątka pokonała gigantów, to później nie poradziła sobie z Isurus Gaming, co pogrzebało jej szanse na awans do drugiego etapu rozgrywek. Ostatnie starcie zakończyło się triumfem Węży, które dzięki temu zakończyły grupowe starcia na pierwszym miejscu.

Tak prezentują się wyniki dzisiejszych spotkań:

4 października

Faza grupowa – grupy A i B

12:00 Unicorns of Love 1:0 Clutch Gaming BO1
13:00 Splyce 0:1 DetonatioN FocusMe BO1
14:00 Unicorns of Love 0:1 MAMMOTH BO1
15:00 Isurus Gaming 1:0 DetonatioN FocusMe BO1
16:00 Clutch Gaming 1:0 MAMMOTH BO1
17:00 Isurus Gaming 0:1 Splyce BO1

Dogrywki – grupa A

18:30 MAMMOTH 0:1 Unicorns of Love BO1
19:30 Clutch Gaming 1:0 Unicorns of Love BO1

Wszystkie spotkania w ramach tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends oglądać można wraz z polskim komentarzem na kanale Polsat Games. Więcej szczegółowych informacji na temat rozgrywek znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szwedzki klasyk dla Fnatic! NiP odpada z DreamHack Masters Malmö

Ćwierćfinał Intel Extreme Sydney, w którym Fnatic podjęło Ninjas in Pyjamas, to bez wątpienia wciąż jeden z najbardziej emocjonujących meczów 2019 rok...