STS
fot. Riot Games

Pierwszy etap fazy play-in Worldsów dobiega końca. Dziś rozstrzygnięcia grup C i D

Dzisiaj czekają nas kolejne emocje związane z Mistrzostwami Świata 2019 w League of Legends. Wczoraj poznaliśmy rozstrzygnięcia grup A oraz B, natomiast dzisiaj o pozostałe cztery miejsca w drugim etapie play-inów zmierzą się drużyny z zestawień C oraz D.

Zacznijmy od grupy D, w której bez najmniejszego zawahania się jesteśmy w stanie wyłonić zdecydowanie najlepszą drużynę. Jest to oczywiście DAMWON Gaming, czyli trzecia z koreańskich formacji. Mimo że były gracz H2K, Sin „Nuclear” Jeong-hyeon, nie poradził sobie najlepiej w jednym ze spotkań, to i tak jego ekipa zgarnęła pewne dwa oczka i nie wydaje się, żeby ktokolwiek mógł jej zagrozić. Batalia o drugie miejsce rozstrzygnie się między Royal Youth a Flamengo eSports, jednakże w tym starciu również możemy wskazać znacznie lepszą formację. Jeżeli przez dwa dni ekipa z Turcji nie zmieniła nic w swojej grze, to reprezentanci CBLOL powinni zapewnić sobie awans do drugiego etapu play-inów.

W drugiej grupie sytuacja jest znacznie bardziej wyrównana, gdyż w tym momencie wszystkie trzy ekipy mają na swoim koncie po jednym triumfie. Już zaraz po losowaniu doskonale wiedzieliśmy, że nie będzie można wskazać jednoznacznego faworyta, bowiem trzeci slot z LMS oraz drugi z VCS mogą prezentować całkiem podobny poziom. W bezpośrednim pojedynku Lowkey Esports pokonało Hong Kong Attitude, jednakże wcześniej poległo w starciu z MEGA, przez co sytuacja w tym zestawieniu nadal nie jest jasna. Na ostateczne rozstrzygnięcie będziemy musieli poczekać aż do 18:00, bo wtedy zakończy się rewanżowe starcie pomiędzy drużyną z Wietnamu a tajwańską ekipą.

5 października

Faza grupowa – grupy C i D

12:00 DAMWON Gaming vs Royal Youth BO1
13:00 Hong Kong Attitude vs MEGA BO1
14:00 Flamengo eSports vs DAMWON Gaming BO1
15:00 Lowkey Esports vs MEGA BO1
16:00 Flamengo eSports vs Royal Youth BO1
17:00 Lowkey Esports vs Hong Kong Attitude BO1

Wszystkie spotkania w ramach tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends oglądać można wraz z polskim komentarzem na kanale Polsat Games. Więcej szczegółowych informacji na temat rozgrywek znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Vitality ogrywa mousesports w ćwierćfinale DreamHack Masters Malmö

Team Vitality uzupełnia listę półfinalistów DreamHack Masters Malmö 2019! Oparta na francuskich graczach formacja zwyciężyła mousesports i jutro w boj...