fot. Riot Games

„Play-iny są bezużyteczne”. FORG1VEN krytycznie o formacie Worlds 2019

Wczoraj zakończyła się pierwszy etap Play-inów Mistrzostw Świata w League of Legends. Tym samym dowiedzieliśmy się, które zespoły znalazły się w drugiej fazie, fazie eliminacyjnej, a które pożegnały się z dalszymi zmaganiami.

Swoje zdanie na temat dobiegającego końca etapu rywalizacji postanowił wyrazić jeden z najbardziej rozpoznawalnych europejskich marksmanów, były zawodnik H2k-Gaming, Konstantinos-Napoleon „FORG1VEN” Tzortziou. Według Greka trwająca runda Play-in jest nad wyraz bezużyteczna i w jego opinii jest to element mistrzostw świata, który wymaga szeroko pojętych zmian w jego funkcjonowaniu, czy też nawet kompletnej przebudowy.


Niewątpliwie jest to kontrowersyjna opinia, która wzbudziła dość gorącą dyskusję pod postem zawodnika. Wiele osób zgadza się ze zdaniem FORG1VENA, zaznaczając, że w fazie Play-in jest zbyt duża różnica poziomów między zespołami, co prowadzi do częstych sytuacji, gdzie jedna ekipa dosłownie deklasuje drugą. Z kolei z drugiej strony pojawiają się głosy krytyki, że w końcu to są Worldsy i powinny wygrywać lepsze drużyny, które potem i tak spotykają się na turnieju głównym, gdzie poziom staje się wyrównany.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Po 100 tysięcy dolarów i bilet do Katowic. Przed nami finał DH Masters Malmö

O ileż atrakcyjniejsze stają się zawody w Counter-Strike'u, gdy na danej imprezie pierwsze skrzypce grają formacje wywodzące się z kraju gospodarzy. N...