fot. ESL/Bart Oerbekke

Winstrike prezentuje nowy skład CS:GO, w zespole m.in. Hobbit

Ostatnie tygodnie to w Winstrike Teamie czas pożegnań. Od sierpnia zespół CS:GO opuściło bowiem aż trzech zawodników – dwaj postanowili szukać swojego szczęścia gdzie indziej, trzeci natomiast znalazł się poza drużyną. Niemniej nadszedł wreszcie czas na uzupełnienie powstałych braków.

Dziś wschodnioeuropejska organizacja zaprezentowała nam swój nowy skład Counter-Strike: Global Offensive, w którym znalazł się m.in. Abay „Hobbit” Khasenov. 25-latek to triumfator Majora z 2017 roku, gdy wraz z Gambit Esports niespodziewanie wygrał turniej tej rangi w Krakowie. Kazach na swoim koncie ma także kilka innych wyróżnień, zarówno drużynowych, jak i indywidualnych, niemniej kilka miesięcy temu jego kariera znalazła się na sporym zakręcie. A wszystko przez transfer do HellRaisers, gdzie Khasenov nie zagrzał zbyt długo miejsca i po zaledwie półrocznym okresie gry wylądował na ławce rezerwowych, którą opuścił dopiero teraz na zasadzie wypożyczenia.

Pozostałe wolne miejsca zgarnęli Aidyn „KrizzeN” Turlybekov oraz Viktor „Lack1” Boldyrev. Ten pierwszy większą część swojej profesjonalnej kariery spędził w szeregach AVANGAR, które z nim w składzie awansowało na ELEAGUE Major Boston 2018 i Intel Extreme Masters Katowice 2019. Niemniej i on, jak i jego wspomniany wcześniej rodak, ostatnie miesiące spędził poza grą jako rezerwowy. Inaczej wygląda sytuacja Lack1’ego, czyli najmniej rozpoznawalnego z trójki nowych nabytków. 20-latek to były już gracz Se7en eSports, którego mogliśmy oglądać w akcji chociażby przy okazji drugiego tygodnia zmagań w ramach Esports Championship Series Season 8.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co przyniosło nam okienko transferowe – przyznał trener Winstrike, Ivan „Johnta” Shevtsov. – Ten skład posiada cechy niezbędne do tego, by się rozwijać, i ma przed sobą świetne perspektywy. Doświadczeni gacze pomogą tym młodym i utalentowanym, by mogli oni rozwijać się jeszcze szybciej, podczas gdy młodzi dodadzą całej drużynie energii. Wierzę w ten zespół i nie mogę się już doczekać naszego pierwszego lana, niemniej przed nami jeszcze sporo pracy. W końcu jednak jesteśmy gotowi, by ją rozpocząć – dodał.

W tej sytuacji skład Winstrike Teamu prezentuje się następująco:

  • Vlаdуslаv „bondik” Nеchуроrchuk
  • Aleksey „El1an” Gusev
  • Abay „Hobbit” Khaseno
  • Aidyn „KrizzeN” Turlybekov
  • Viktor „Lack1” Boldyrev
  • Ivan „Johnta” Shevtsov – trener
  • David „n0rb3r7” Danielyan – rezerwowy
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Efekt flushy

Tfu, tfu, tfu... Pytacie, co się dzieje? Otóż wypluwam słowa, którymi podzieliłem się kilka tygodni temu. Wtedy wątpiłem w słuszność ruchów dokonanych...