fot. Riot Games

Przed nami ostatni dzień play-inów Worlds. W menu m.in. Vizicsacsi kontra UoL

Wczoraj poznaliśmy dwie pierwsze drużyny, które wywalczyły sobie awans do głównego turnieju Worlds 2019. Przez finały play-inów przebrnęły DAMWON Gaming i Clutch Gaming, które wyeliminowały odpowiednio Lowkey Esports oraz Royal Youth. Dzisiaj pierwsza faza tegorocznych mistrzostw świata zostanie zakończona, a my poznamy czołową szesnastkę.

Jako pierwsi do walki staną reprezentanci regionu LMS i Ameryki Łacińskiej – Hong Kong Attitude oraz Isurus Gaming. Wskazanie faworyta w tym meczu wcale nie należy do najłatwiejszych zadań, bo choć to HKA zostało liderem swojej grupy, to z pewnością nie dało najlepszego pokazu w trakcie fazy zasadniczej. Patrząc jednak na grę Isurus również trudno dopatrywać się plusów – liczne błędy mechaniczne większości graczy rodzą pytanie, czy gdyby w grupie B jedną z drużyn nie było DetonatioN FocusMe, to czy na pewno ISG zajęłoby tam drugą lokatę. W zasadzie jedynym zawodnikiem wyróżniającym się pozytywnie z Isurus jest Sebastián „Oddie” Niño, ale po stronie HKA również możemy znaleźć silnego dżunglera. Nieco bezpieczniej więc będzie postawić na zwycięstwo Hong Kong Attitude, lecz ISG z pewnością ma pole do poprawy i jeśli graczom uda się naprawić swoje błędy, to zwycięstwo będzie sprawą otwartą.

Tuż po tym spotkaniu czeka nas z całą pewnością niemniej emocjonujący pojedynek i to nie tylko przez samą siłę poszczególnych zawodników. Mecze Unicorns of Love ze Splyce sięgają jeszcze czasów, kiedy to obie drużyny walczyły o podbój Starego Kontynentu. Tym razem jednak stawka będzie znacznie większa – tylko jedna z tych drużyn zapewni sobie miejsce w czołowej szesnastce Worlds. Porażki z całą pewnością nie chce ponieść Tamás „Vizicsacsi” Kiss, czyli obecnie toplaner Splyce, który przez cztery sezony reprezentował barwy Jednorożców. Węgier był częścią UoL w momencie awansu do EU LCS, w dwóch finałach najbardziej prestiżowej europejskiej ligi, a także podczas triumfu w Oakland w ramach Intel Extreme Masters. Dzisiaj stanie przed szansą wyeliminowania swojej dawnej drużyny, ale musi mieć się na baczności. Choć jego zespół wydaje się faworytem, to Jednorożce pokazały w meczach z Clutch Gaming, że nawet mimo krytycznej sytuacji potrafią podnieść się z kolan i stanąć równo na… kopytach.

Harmonogram dzisiejszych meczów Worlds 2019:

8 października

Faza eliminacyjna

13:00 Hong Kong Attitude vs Isurus Gaming BO5
18:00 Splyce vs Unicorns of Love BO5

Transmisja z obu tych spotkań będzie dostępna na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie. Rozpocznie się ona około godziny 12:45. Po więcej informacji dotyczących Worlds 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rusza europejska dywizja 10. sezonu ESL Pro League, zagrają m.in. FaZe i mousesports

Przed nami kolejny sezon ESL Pro League, czyli najbardziej prestiżowych ligowych rozgrywek na międzynarodowej arenie CS:GO. Ponownie naprzeciwko siebi...