O tym, że uczestnicy StarLadder Major Berlin 2019 mogą niedługo pożegnać się ze swoim dotychczasowym pracodawcą, plotkowało się już od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie. Rosyjski skład CS:GO definitywnie rozstał się bowiem z DreamEaters.

Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się już pod koniec września, gdy zespół opuścił dotychczasowy trener, Alexander "zoneR" Bogatyrev. Decyzja ta została podjęta jednak wyłącznie przez organizację i wywołała ogromne niezadowolenie zawodników, którzy z uwagi na ostatnie sukcesy chcieli kontynuować pracę z 32-latkiem. To przelało czarę goryczy, bo jak w oświadczeniu przygotowanym dla serwisu HLTV wyjawił Svyatoslav "svyat" Dovbakh, między graczami a DE od dłuższego czasu dochodziło do nieporozumień, a jakby tego było mało, dotychczasowy pracodawca Rosjan potrafił opóźniać należne graczom wypłaty z tytułu pensji czy nagród nawet o 3-4 miesiące.

Po długiej i szczegółowej rozmowie wewnątrz zespołu uznaliśmy, że z uwagi na wszystkie te rzeczy musimy rozstać się z organizacją i zerwaliśmy nasze dotychczasowe umowy – stwierdził svyat. – Mimo wszystko jesteśmy gotowi zrzec się na rzecz CEO DreamEaters wszystkich należnych nam nagród za Minora CIS, berlińskiego Majora, mecz pokazowy Tricolor oraz Games Clash Masters. Podjęliśmy taką decyzję z prostego powodu – chcemy zaprzestać dalszych kontaktów z tą organizacją – dodał.

Były już skład DreamEaters prezentuje się następująco:

  • Anton „speed4k” Titov
  • Semyon „kinqie” Lisitsyn
  • Vladislav „Krad” Kravchenko
  • Igor „Forester” Bezotecheskiy
  • Svyatoslav „svyat” Dovbakh
  • Alexander „zoneR” Bogatyrev – trener