fot. ESL/Adam Łakomy

Małe polskie derby w ESEA MDL, PACT walczy o pozostanie w LOOT.BET/CS

Można powiedzieć, że w ESEA Mountain Dew League mamy polski dzień. Wszystko dlatego, że dziś w rozgrywkach tych odbędą się aż trzy mecze z udziałem formacji znad Wisły, w tym także pojedynek, który spokojnie możemy określić małymi derbami Polski.

Czwartek zainauguruje jednak Actina PACT, który kontynuuje walkę w ramach LOOT.BET/CS Season 4. Dwa dni temu Krzysztof „Goofy” Górski wraz z kolegami polegli co prawda ze SMASH Esports, ale nie odebrało im to jeszcze szans na końcowy triumf. Niemniej Polacy wyczerpali już limit błędów i każda kolejna porażka oznaczać będzie dla nich eliminację. Ale teraz powinno być łatwiej, bo naprzeciwko podopiecznych Vincenta „VinSa” Jozefiaka stanie Phoenix, czyli miksowy skład złożony m.in. z byłych graczy Epsilon Esports, który od dłuższego czasu boryka się z problemami kadrowymi i nie jest do końca pewne, w jakim ustawieniu wyjdzie na nadchodzące spotkanie.

Potem będzie już czas tylko na MDL-a. Najpierw o drugie w tym sezonie zwycięstwo postara się Illuminar Gaming, które podejmie Team GamerLegion – drużyna ze Szwecji ostatnio przeszła gruntowną przebudowę, ale jej efekty na razie pozostawiają wiele do życzenia. Dzień zakończą z kolei Goofy i spółka, których rywalem będzie AVANGAR, czyli wicemistrz StarLadder Major Berlin 2019. W międzyczasie jednak, jak zostało już wspomniane, odbędą się małe derby Polski, w których udział wezmą Illuminar oraz PACT. Będzie to pierwszy polsko-polski pojedynek w 32. sezonie Mountain Dew League.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

10 października
15:30 Actina PACT vs Phoenix BO3 transmisja
18:00 Illuminar Gaming vs Team GamerLegion BO1 transmisja
20:00 Illuminar Gaming vs Actina PACT BO1 transmisja
21:00 AVANGAR vs Actina PACT BO1 transmisja
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FaZe i mouz znowu zwycięskie, BIG i OpTic nadal bez wygranej w ESL Pro League

Minionej nocy odbyła się druga seria spotkań w ramach grupy A europejskiej ESL Pro League Season 10. I wiemy po niej tyle, że... nic nie wiemy. Nadal...