Zakończył się intensywny tydzień w esporcie. Zdecydowanie do najbardziej elektryzującego fanów wydarzenia możemy zaliczyć aferę z Blizzardem, który zbanował gracza popierającego protesty w Hongkongu. Powody do zadowolenia mają zawodnicy League of Legends, którzy mogą oddać się rozrywce, oglądając tegoroczne Worldsy. O pozostałych ciekawych zdarzeniach, które miały miejsce podczas ostatnich siedmiu dni przeczytacie w poniższym artykule.

Mistrzostwa Świata w League of Legends wystartowały

Za nami dwa dni fazy grupowej tegorocznych Worldsów. Swój pierwszy pojedynek ma za sobą już między innymi G2 Esports, które pokonało wczoraj Griffin. Rozgrywki znakomicie idą również SK telecom T1 oraz Invictus Gaming, które na chwilę obecną mają na swoich kontach po dwie wygrane.

https://cybersport.pl/relacje/worlds-2019-mistrzostwa-swiata-league-of-legends/

Blizzard banuje gracza za popieranie protestów w Hongkongu

Chung "blitzchung" Ng Wai po zakończeniu swojego meczu w Heartstone'a podczas rozmowy z komentatorami publicznie poparł protesty w Hongkongu. Firma odcięła się od jego słów i ukarała go usunięciem z Grandmastera, a ponadto odebraniem nagrody za udział w turnieju i dwunastomiesięczną dyskwalifikację. Po skandalu, jaki wybuchł w internecie, spółka koniec końców postanowiła o zmniejszeniu wymiarów kary.

https://cybersport.pl/224778/blizzard-banuje-gracza-na-rok-powod-popieranie-protestow-w-hong-kongu/

Virtus.pro poznało rywala w 3. tygodniu ECS

Już dziś wystartuje kolejny tydzień Esports Championship Series – pierwszy w tym sezonie, którego zwycięzca awansuje bezpośrednio na lanowe finały. W turnieju ponownie weźmie udział Virtus.pro, które tym razem rozpocznie walkę od meczu z Tricked Esport.

https://cybersport.pl/225382/nie-mouz-nie-faze-virtus-pro-znow-z-nowym-rywalem-w-trzecim-tygodniu-ecs/

Nowy Cache dostępny do pobrania

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do sieci trafiła już najnowsza wersja Cache'a. Długo wyczekiwana mapa CS:GO dostępna jest do pobrania dla każdego w Warsztacie Steam.

https://cybersport.pl/225124/nowy-cache-dostepny-do-pobrania/

Valve wprowadza ogromne zmiany na Vertigo

Valve w jednej z ostatnich aktualizacji CS:GO po raz kolejny znacząco zmieniło Vertigo. Tym razem firma ze Stanów Zjednoczonych dość mocno przemodelowała układ mapy, usunęła niektóre przejścia, a inne sformowała w nieco inny sposób.

https://cybersport.pl/225059/aktualizacja-csgo-kolejne-ogromne-zmiany-na-vertigo/

Polak wystąpi na lanowych finałach Rainbow Six: Siege Pro League

Podczas listopadowych finałów Rainbow Six: Siege Pro League wystąpi Polak! Szymon „Saves” Kamieniak wraz ze swoimi kolegami z Natus Vincere wywalczył w piątek awans na listopadową imprezę. Poza Na`Vi wyjazdu jest pewne również Giants Gaming, które do dzisiaj na koncie ma zaledwie dwie porażki.

https://cybersport.pl/225426/saves-i-spolka-zagraja-na-lanowych-finalach-rainbow-six-siege-pro-league/

TOAO na stałe w Izako Boars

Mateusz „TOAO” Zawistowski oficjalnie podpisał kontrakt z Izako Boars, w którym zajmie pozycję prowadzącego. 23-latek wspomagał już podopiecznych Piotra "Izaka" Skowyrskiego od początku września między innymi podczas trzeciego splitu Alienware Game Arena.

https://cybersport.pl/225299/toao-na-stale-w-izako-boars/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.