EliGE
fot. ESL/Cartlon Beener

Liquid i Renegades zaczynają zmagania w ramach ESL Pro League Season 10

Zmagania w ramach dziesiątego sezonu ESL Pro League trwają nie tylko w Europie, ale i za oceanem. Tam awans na światowe finały rozgrywek zapewniły sobie już Evil Geniuses oraz MIBR, a za trzy dni do tego grona dołączy jedna z czterech ekip, które dziś w nocy wejdą do gry.

Nie ma co owijać w bawełnę – głównym i na dobrą sprawę jedynym faworytem grupy C jest Team Liquid, który jeszcze do niedawna zajmował pierwsze miejsce w rankingu HLTV. Jonathan „EliGE” Jablonowski i jego koledzy między kwietniem a lipcem notowali fantastyczne rezultaty, dzięki którym wielu kibiców zapomniało już o wyczynach Astralis. Wszak to właśnie TL w rekordowo szybkim tempie wygrał cykl Intel Grand Slam i na długo miał objąć całą scenę CS:GO we władanie. Ale tak się nie stało, bo w ostatnich tygodniach zespół spod znaku konia wyraźnie spuścił z tonu, a podczas DreamHack Masters Malmö 2019 nie wszedł nawet do play-offów.

Skorzystać na tej słabszej dyspozycji Liquid spróbuje przede wszystkim Renegades, które mimo plotek zdołało po Majorze utrzymać swój skład i teraz powraca po ponad miesięcznej przerwie – wszak ostatnie oficjalne spotkanie formacja z Antypodów rozegrała jeszcze podczas… StarLadder Major Berlin 2019. Z tyłu zaś przyglądać się poczynaniom o wiele większych od siebie będą ATK i Team Singularity, których pierwotnie w ogóle miało w EPL-u nie być. Zespoły te zostały jednak awaryjnie dokooptowane do ligi w miejsce Ghost Gaming i ex-Luminosity Gaming, które rozpadły się przed startem rozgrywek.

Harmonogram grupy C prezentuje się następująco:

15 października
02:25 Team Liquid vs ATK BO3
06:15 Renegades vs Team Singularity BO3
16 października
02:25 Renegades vs ATK BO3
06:15 Team Liquid vs Team Singularity BO3
17 października
02:25 Team Liquid vs Renegades BO3
06:15 Team Singularity vs ATK BO3

Wszystkie powyższe mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ESL na Twitchu. Najlepszy zespół z grupy zapewni sobie bezpośredni awans na światowe finały ESL Pro League Season 10, druga i trzecia ekipa znajdą się w drugiej fazie grupowej, zaś drużyna z czwartego miejsca będzie musiała powalczyć o utrzymanie w barażach.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Problemy Houston Outlaws – rozmowy z potencjalnym nowym właścicielem upadną?

Od czerwca wiemy, że Houston Outlaws zmuszone będzie do zmiany na szczeblu właścicielskim. Wszystko dlatego, że OpTic Gaming, które dotychczas kierowa...

>