STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Rusza DH Open w Rotterdamie. W stawce m.in. CR4ZY, AVANGAR i Beşiktaş

Dziś w Rotterdamie rozpoczyna się kolejny turniej Counter-Strike: Global Offensive z serii DreamHack Open. W Holandii o nagrody z puli wynoszącej 100 000 dolarów rywalizować będzie w sumie osiem zespołów: siedem w pełni męskich oraz jeden składający się z czterech kobiet i jednego mężczyzny.

Kogo można uznać za największego faworyta weekendowej rywalizacji? Przede wszystkim AVANGAR i Heroic. Pierwsza z wymienionych ekip to w końcu srebrny medalista ostatniego Majora CS:GO, a także triumfator BLAST Pro Series Moscow 2019. Ponadto Dzhami „JAME” Ali i jego kompani dobrze poradzili sobie także w dwóch pierwszych tygodniach Esports Championship Series, dzięki czemu są pewni występu na finałach lanowych. Co zaś się tyczy Heroic, to skład ten bardzo niedawno zakontraktował Caspera „cadiaNa” Møllera, a niedługo później wygrał swoją grupę w ESL Pro League Season 10, uzyskując awans na światowe finały. Jeśli zatem Duńczycy utrzymają taką dyspozycję, to mogą mieć sporą szansę na zdobycie nagrody głównej w postaci 50 000 dolarów oraz trofeum.

Komu jeszcze warto się przyglądać? Fani CS:GO powinni mieć na oku Beşiktaş Esports, wszak zespół ten tworzą cztery doświadczone zawodniczki i jeden dokooptowany awaryjnie gracz. Zawody w Rotterdamie będą jedną z niewielu okazji do sprawdzenia, jak czołowa kobieca formacja radzi sobie na tle męskich zespołów. Uważnie należy się również przyglądać dwóm wschodnim ekipom, czyli HARD LEGION i forZe, wszak obie one kilka tygodni temu dzielnie walczyły na berlińskim Majorze.

DreamHack Open Rotterdam 2019 będzie turniejem szczególnym dla CR4ZY, wszak będzie to pierwszy lanowy sprawdzian nowego składu ów organizacji. Przypomnijmy, że nieco ponad dwa tygodnie temu szeregi drużyny opuścili dwaj ważni gracze, czyli Nemanja „nexa” Isaković oraz Nemanja „huNter-” Kovač, a powstałe luki wypełnili Georgi „SHiPZ” Grigorov i Luka „emi” Vuković. Cały skład zapewne będzie chciał udowodnić, że odejście Isakovića i Kovača nie wpłynęło na poziom sportowy ekipy, a zmagania w Holandii będą ku temu idealną okazją.

Harmonogram pierwszego dnia DreamHack Open Rotterdam 2019 przedstawia się następująco:

18 października

Grupa A

12:00 AVANGAR vs Beşiktaş Esports BO1

Grupa B

13:30 forZe vs Asterion BO1

Grupa A

15:00 HARD LEGION vs Heroic BO1

Grupa B

16:30 CR4ZY vs HAVU Gaming BO1

Mecz wygranych grupy A

18:00 TBD vs TBD BO1

Mecz wygranych grupy B

19:30 TBD vs TBD BO1

DreamHack Open Rotterdam 2019 będzie można oglądać z angielskim komentarzem na Twitchu. Szczegółowe informacje na temat imprezy znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Na`Vi Natus Vincere

Bez niespodzianek na otwarcie grupy D EPL – Na`Vi i G2 zgodnie zwyciężają

Ci, którzy liczyli na niespodzianki w inauguracyjnych meczach grupy D ESL Pro League Season 10, muszą czuć się zawiedzeni. W czwartkowy wieczór wszyst...