Dwie polskie drużyny – Izako Boars oraz Actina PACT jechały do Pragi na Alienware Game Arena z jedną myślą – dotrzeć do finału i tam rozstrzygnąć kwestię mistrzostwa między sobą. Niestety, tę pierwszą część planu spełniła jedynie ekipa Krzysztofa "Goofy'ego" Górskiego, ale w meczu o pierwszą lokatę tak różowo już nie było. Skład znad Wisły nie powstrzymał Unique Teamu i musi zadowolić się drugim miejscem i nagrodą w postaci 4 tysięcy dolarów.

Actina PACT 0 : 2 Unique Team
Dust2 8:16 Nuke 14:16 Train

Pierwotnie zmagania miały rozpocząć się o godzinie 13, jednak z nieznanych nam przyczyn spotkanie wystartowało już w samo południe. I tak całą zabawę zainaugurował Dust2 będący wyborem Polaków. Tam wprawdzie pistoletówka wpadła na konto rywala, ale zaraz czterema wygranymi z rzędu rundami mogli pochwalić się nasi reprezentanci. Niestety, to by było na tyle, jeśli chodzi o dobre wiadomości. W miarę upływu czasu rosyjsko-łotewska ekipa zaczynała przejmować inicjatywę, a zarazem przechylać szalę na swoją korzyść. Nadwiślański skład przestał za to mieć jakiekolwiek argumenty w tej batalii i do końca pierwszej połowy tylko biernie przyglądał się serwerowym wydarzeniom. Straty poniesione przed przerwą okazały się nie do odrobienia. PACT wywalczył wprawdzie triumf w potyczce z samymi pistoletami, jak i następującej po niej rundzie, ale później sytuacja znów wróciła do tego, co oglądaliśmy przez ostatnie kilkanaście minut. W ten sposób Unique Team zgarnął zwycięstwo na pierwszej lokacji.

Mimo nieudanego początku spotkania Polacy ciągle mieli jeszcze możliwość odrobić straty i odwrócić wynik na swoją stronę. Na Nuke'u trzeba było jednak znacznie poprawić grę, by w ogóle marzyć o sięgnięciu po puchar. Naszym rodakom mógł pomóc fakt, że rywalizację na tej arenie rozpoczęli po, zdawałoby się, łatwiejszej stronie, bo w roli antyterrorystów. Niestety, znaczącej zaliczki nie udało się wypracować, bo PACT na przerwę schodził z zaledwie jednym oczkiem zapasu. Ale i rywal nie grał wyjątkowo błyskotliwie w obronie. Po zmianie stron gra dalej toczona była na bardzo wyrównanym poziomie, toteż wynik nadal oscylował w okolicach remisu. W tych okolicznościach o wygranej musiała zadecydować skuteczność w samej końcówce... no i cóż, w tym aspekcie Unique położyło przeciwnika na łopatki. To właśnie formacja ze wschodu zgarnęła trzy ostatnie rundy, co dało jej wygraną w stosunku 16:14, jak również zamknięcie całej serii wynikiem 2:0.

Warto dodać, że w rozgrywanym nieco wcześniej pojedynku o trzecie miejsce w zawodach Izako Boars pokonało Ambush Esport i stanęło na najniższym stopniu podium. Pełna klasyfikacja finałów Alienware Game Arena prezentuje się następująco:

1. Unique Team 7 000 $
2. Actina PACT 4 000 $
3. Izako Boars 2 500 $
4. Ambush Esport 1 500 $