Arka Gdynia na esportowej mapie polski pojawiła się w 2018 roku, ale początkowo, śladem innych klubów sportowych, inwestowała tylko w obrębie FIFY. Jesienią tego roku nadmorska ekipa poinformowała jednak o planach związanych z Counter-Strikiem, dziś natomiast otrzymaliśmy wreszcie efekty tych planów.

Arka powołała bowiem do życia zupełnie nowy skład, którego członkami zostali m.in. znani z Izako Boars Mateusz "Morfan" Świętochowski oraz Kamil "kamil" Kamiński – ten pierwszy przez ostatnie kilka miesięcy reprezentował Superius Gaming, drugi natomiast od rozstania z indyjskim Global Esports w kwietniu tego roku pozostawał bez stałego zatrudnienia. Poza nimi swoje miejsce w zespole otrzymali też Jakub "qxv" Sawicki, czyli klubowy kolega Morfana z Superius, oraz Marcin "Shatar" Lubowicki i Piotr "pTr" Pietrzyk, związani dotychczas odpowiednio z Diabolus oraz Together Esports.

Nowy skład Arka Gdynia eSports prezentuje się następująco:

  • Mateusz "Morfan" Świętochowski
  • Kamil "kamil" Kamiński
  • Marcin "Shatar" Lubowicki
  • Piotr "pTr" Pietrzyk
  • Jakub "qxv" Sawicki

Zespół Arki na co dzień rywalizuje w dywizji profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej i we wtorek zremisował 1:1 z Pompa Teamem. – Jest to zalążek naszej współpracy, z której widzimy obopólne korzyści. Na ten moment skupiamy się na PLE oraz nadchodzących kwalifikacjach online – przyznał w opublikowanym przez siebie w mediach społecznościowych poście Morfan.