Na początku października sieć obiegły informacje twierdzące, iż OG – organizacja słynna z historycznej obrony tytułu mistrzowskiego The International – zamierza zainwestować w dywizję CS:GO. Kilka dni później dowiedzieliśmy się natomiast, iż w sprawie tej pojawiły się pewne komplikacje, a następnie temat ucichł. Teraz głos ponownie zabrał jednak Jarek "DeKay" Lewis.

Według źródeł znanego amerykańskiego dziennikarza negocjacje OG z ENCE oraz Teamem Vitality przyniosły skutek i transfery Aleksiego „Aleksiegob” Virolainena oraz Nathana „NBK-” Schmitta są już naprawdę bliskie finalizacji. Co jednak znacznie ważniejsze, DeKay twierdzi, iż drużyna rozmyśliła się co do wyboru piątego gracza i zrezygnowała z usług Eliasa "Jamppiego" Olkkonena. Informatorzy żurnalisty zza oceanu sądzą, iż za decyzją tą stoi VAC ban nałożony w niejasnych okolicznościach na jedno z byłych kont fińskiego snajpera.

Miejsce gracza z północy Europy w składzie ostatecznie może więc przypaść w udziale Valentinowi "poizonowi" Vasilevowi. 20-latek obecnie reprezentuje Windigo Gaming, w którego barwach wiosną sięgnął po prestiżowy triumf w World Electronic Sports Games 2018. W drugiej połowie roku reprezentanci ukraińskiej organizacji nie radzą sobie jednak już tak dobrze – po wielu roszadach w składzie zespół niedawno zawiódł w pierwszej fazie grupowej ESL Pro League Season 10.

Jeśli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład OG będzie wyglądać następująco: 

  • Aleksi „Aleksib” Virolainen
  • Issa „ISSAA” Murad
  • Nathan „NBK-” Schmitt
  • Valdemar „valde” Bjørn Vangså
  • Valentin "poizon" Vasilev