Wielki finał StarSeries i-League Season 8 zbliża się wielkimi krokami. Ale zanim on nastąpi, lista uczestników musi zostać jeszcze okrojona, bo na ten moment liczy aż sześć ekip – niemniej ten stan nie potrwa już zbyt długo, bo dziś bilety powrotne do domu otrzymają kolejne trzy formacje.

Zagrożone eliminacją są aż cztery drużyny, a wśród nich znajdują się G2 Esports oraz Renegades, które w piątek doznały pierwszej na turnieju porażki, spadając tym samym z drabinki wygranych. Teraz obie drużyny nie mogą już sobie pozwolić na wpadki, a o to, by te jednak się wydarzyły, zadba brazylijski duet w postaci FURII Esport oraz MIBR-u. Inne zmartwienia mają natomiast Fnatic oraz Evil Geniuses. Zespoły te dotarły do finału górnej drabinki i w sobotę jeden z nich zapewni sobie miejsce w decydującym meczu zawodów, którego stawką będzie 250 tysięcy dolarów. W teorii większe szanse na sukces mają Szwedzi, którzy nawet w momencie największego dołka z reguły radzili sobie ze swoim najbliższym rywalem, a ponadto od momentu ostatnich zmian kadrowych ewidentnie znajdują się na fali wznoszącej.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

26 października

2. runda drabinki przegranych

09:00 FURIA Esports vs G2 Esports BO3
12:30 MIBR vs Renegades BO3

Finał drabinki wygranych

16:00 Fnatic vs Evil Geniuses BO3

3. runda drabinki przegranych

19:30 FURIA/G2 vs MIBR/Renegades BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat StarSeries i-League Season 8 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.