fot. Valve

Valve wprowadza zakaz handlu kluczami do skrzynek CS:GO!

Każdy szanujący się fan Counter-Strike’a wie, że do zdobycia skina ukrytego w danej skrzynce nie wystarczy sam fakt posiadania owej skrzyni. Potrzebujemy jeszcze klucza, którym wspomniany kontener otworzymy – te dotychczas można było nabywać zarówno bezpośrednio w grze, jak i poprzez rynek Steam. To już jednak przeszłość.

Dziś bowiem Valve postanowiło całkowicie zakazać handlu kluczami – nie ma wobec tego już mowy ani o odsprzedaży, ani też wymianie z innymi graczami. Od teraz przedmiot zostaje przypisany bezpośrednio do naszego konta i nie może go już opuścić. Warto jednak zaznaczyć, że tyczy się to tylko nowych kluczyków, bo te, które zostały zakupione jeszcze przed wprowadzeniem nowych zasad, nadal można przekazywać innym za pośrednictwem steamowego rynku.

Samo Valve skomentowało sprawę w następujący sposób:

Dlaczego w ogóle wprowadzamy tę zmianę? W przeszłości większość transakcji związanych z kluczami, które obserwowaliśmy, miało miejsce między wiarygodnymi użytkownikami. Jednakże światowe szajki oszustów także postanowiły korzystać z kluczy CS:GO, by pracować nad swoimi zyskami. Obecnie niemal wszystkie zakupione klucze, które trafiają na rynek lub też zostają wymienione, pochodzą prawdopodobnie z nieuczciwych źródeł. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy, że klucze nabyte od tego momentu nie będą już przeznaczone ani do wymiany, ani też do sprzedaży.

W innej części oświadczenia Valve przyznało, iż zdaje sobie sprawę, że decyzja ta rykoszetem uderzy także w uczciowych członków społeczności CS:GO. Niemniej amerykański deweloper zaznaczył jednocześnie, że walka z nielegalnymi praktykami w obrębie Steama czy też innych usług firmy pozostaje dla niego priorytetem.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Boston Uprising sięga po posiłki z Korei Południowej

W zaledwie dwa dni włodarze Boston Uprising zakończyli współpracę z aż siedmioma członkami prowadzonej przez siebie drużyny Overwatch. Jasne było więc...