STS
fot. ESL/Jak Howard

Windigo kończy działalność! „Nadal nie otrzymaliśmy pieniędzy m.in. z WESG”

Dziś mijają równo dwa lata od momentu, gdy Windigo Gaming pojawiło się na scenie Counter-Strike’a. Wiemy już jednak, że drugie urodziny organizacji będą jednocześnie jej ostatnimi — okazuje się bowiem, iż zespół z powodu problemów finansowych kończy swoją działalność. Maksym Bednarskyi, czyli założyciel Windigo, w poście opublikowanym w serwisie reddit przyznał, że zarówno on, jak […]

Dziś mijają równo dwa lata od momentu, gdy Windigo Gaming pojawiło się na scenie Counter-Strike’a. Wiemy już jednak, że drugie urodziny organizacji będą jednocześnie jej ostatnimi — okazuje się bowiem, iż zespół z powodu problemów finansowych kończy swoją działalność.

Maksym Bednarskyi, czyli założyciel Windigo, w poście opublikowanym w serwisie reddit przyznał, że zarówno on, jak i jego partnerzy podjęli decyzję o zamknięciu organizacji. Jak to często w takich przypadkach bywa, wszystko rozbiło się o pieniądze, a raczej ich brak. Ukraiński działacz wyjawił bowiem, że jego ekipa nadal nie dostała wszystkich należnych jej nagród, co z kolei uniemożliwiło sprawne działanie i dalszą rywalizację na najwyższym poziomie. Bednarskyi całą sytuację opisał następująco:

Wciąż nie otrzymaliśmy pieniędzy za wygranie WESG – termin przelewu minął 8 października i nikt nam nie odpowiedział. Przedstawiciele grupy Alibaba także się nie odzywają, a bez tak dużego przypływu gotówki nie jesteśmy w stanie wypłacić części nagród zawodnikom, którzy już od nas odeszli. Dlatego chcę publicznie zapytać inne organizacje, które w ubiegłym roku wzięły udział w WESG, czy dostały swoje pieniądze. A jeśli również nie, to powinniśmy wspólnie rozwiązać ten problem, bo gracze nie powinni cierpieć z powodu takich rzeczy. Nadal też nie otrzymaliśmy nagród za ESL Pro League Season 9 i Season 10 oraz za Moche XL. Tak szybko, jak pieniądze trafią na nasze konta, przekażemy graczom kwoty, które są im należne z tytułu kontraktów.

W związku z powyższym wszyscy gracze oraz członkowie sztabu szkoleniowego już 1 listopada staną się wolnymi zawodnikami. Nie dotyczy to tylko Valentina „poizona” Vasileva, który ostatnio łączony był z przenosinami do Complexity Gaming i, według słów Bednarskyiego, wszystko zostało już w tej materii dogadane. Sam Ukrainiec zapewnił jednocześnie, że nie zamierza wycofać się z działalności w esporcie i chce stworzyć nowy projekt w swojej ojczyźnie.

Ostatni skład Windigo Gaming prezentował się następująco:

  • Kamen „bubble” Kostadinov
  • Valentin „poizon” Vasilev
  • Ali „hAdji” Haïnouss – testy
  • Sabit „mirbit” Coktasar – testy
  • Yanko „blocker” Panov – testy
  • Aleksander „Shockwave” Netreba – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Turniej w cieniu protestów i bez Polski – rusza Overwatch World Cup 2019!

Po raz czwarty zespoły narodowe z całego świata staną w szranki, by powalczyć o tytuł mistrzowski. Już dziś rusza bowiem Overwatch World Cup 2019, tru...