STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Illuminar razy dwa, czyli piątkowe mecze Polaków na arenie międzynarodowej

Pierwszy dzień listopada nie będzie zbyt obfity, jeśli chodzi o spotkania polskich drużyn CS:GO na arenie międzynarodowej. Na serwerze zamelduje się wyłącznie Illuminar Gaming, które na dziś ma zaplanowane dwa starcia w trybie BO3.

Na dobry początek Illuminar podejmie Sprout. Nie ma się co oszukiwać – obie ekipy dobrze się znają. Zarówno one, jak i kibice, mogą pamiętać ich finałowy pojedynek z tegorocznego Games Clash Masters, który padł łupem Polaków. Co ciekawe, od tamtego czasu obie formacje nie stoczyły ze sobą oficjalnego pojedynku. Ten dzisiejszy odbędzie się w ramach European Champions Cup. Jaki to etap rozgrywek? Trudno dokładnie stwierdzić, gdyż format ECC jest dość zawiły i wytłumaczenie go mogłoby okazać się niewykonalne. Sami organizatorzy nazywają go jednak play-offami, a zwycięzca dzisiejszego meczu zapewni sobie miejsce w… play-offach. Tyle że finałowego etapu.

Później natomiast Oskar „oskarish” Stenborowski i jego koledzy staną w szranki z byłymi już podopiecznymi Windigo Gaming. Dlaczego byłymi? Ano dlatego, że wczoraj organizacja oficjalnie zakończyła swoją działalność, informując, że od 1 listopada 2019 roku wszystkie zatrudnione przez nią osoby staną się tzw. „wolnymi agentami”. Czy to ułatwi zadanie naszym rodakom? Wątpliwe. Dla obu drużyn będzie to pierwszy mecz w United Masters League Season 2, którego inauguracyjny, rozgrywany w systemie szwajcarskim, etap właśnie rusza.

1 listopada
13:00 Illuminar Gaming vs Sprout BO3 transmisja
16:00 Illuminar Gaming vs ex-Windigo BO3 transmisja
Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
s1mple Natus Vincere Na`Vi

NiP, Na`Vi, a może Cloud9? Komu ostatnie miejsce na finałach BLAST Pro Series?

Tegoroczny cykl BLAST Pro Series zmierza powoli do końca. Do rozegrania pozostały jeszcze tylko dwa turnieje, w tym światowe finały w Bahrajnie. Nim j...