fot. BLAST Pro Series/Stephanie Lindgren

NiKo najlepszym graczem BLAST Pro Series Copenhagen zdaniem dziennikarzy HLTV

Ledwo kilka minut po zakończeniu finałowego starcia na BLAST Pro Series Copenhagen 2019 poznaliśmy zdobywcę nagrody dla MVP turnieju. Tytułem tym przez dziennikarzy HLTV.org został uhonorowany Nikola „NiKo” Kovač, dla którego to już szóste tego typu wyróżnienie w karierze. I co tu dużo mówić, jak najbardziej zasłużone!

Bośniak bez wątpienia był jednym z fundamentów, na których zbudowany został sukces FaZe Clanu w stolicy Danii. Prowadzący międzynarodowej formacji, jak i jednocześnie jej jedna z największych gwiazd, na wszystkich rozegranych podczas dwudniowego turnieju mapach tylko raz zakończył zmagania z negatywnym bilansem K-D. Jednorazowe potknięcie 22-latek może jednak usprawiedliwić bardzo kiepskim występem całej drużyny, bowiem ta w jedynym przegranym przez siebie pojedynku wyraźnie uległa reprezentantom Teamu Liquid. Niemniej w pozostałych grach NiKo był już prawdziwą bestią, dając o sobie znać szczególnie w trakcie potyczek z Natus Vincere oraz Ninjas in Pyjamas jeszcze w fazie grupowej. W finale Kovač schował się wprawdzie nieco w cień kilku swoich zespołowych kolegów, ale bez wątpienia dawał bardzo istotne fragi, a przy okazji nadal w głównej mierze odpowiadał za taktykę drużyny.

Dla FaZe triumf w Kopenhadze był drugim zwycięstwem na zawodach z cyklu BLAST Pro Series w tym roku. Gwiazdorski skład jeszcze przed przylotem do Danii był także pewny udziału w światowych finałach serii, które zaplanowane są na grudzień. Cztery najlepsze formacje cyklu organizowanego przez RFRSH Entertainment zlecą się do Bahrajnu, gdzie walczyć będą o pół miliona dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mecz godny finału. FaZe po świetnym widowisku ogrywa NiP w Kopenhadze!

FaZe Clan i Ninjas in Pyjamas w finale BLAST Pro Series Copenhagen? Tego chyba nie mógł przed startem zawodów przewidzieć nikt! A tym, którzy marudzil...