Pod znakiem podziałów punktów przebiegała piąta kolejka ESL Sprite Mistrzostw Kobiet. Dzisiejszego wieczoru w akcji dość niestandardowo oglądaliśmy jedynie cztery zespoły, ale te pokazały, że nie liczy się ilość, a jakość. I tak oto w obu sobotnich dwumeczach nie brakowało emocji, z czego zadowoleni mogą być bezstronni kibice. Co innego zawodniczki, które uchodziły za faworytki tychże batalii – cenne oczka do ligowej tabeli straciły dwie formacje z jej czuba, czyli Warriors Team i 40in90.

Na początek na serwerze stawiły się Wojowniczki, które podejmowały najsłabszą jak dotąd piątkę w ESL Sprite MK, a więc Team Baiters. Jeśli jednak z tego powodu Martyna "iXoRia" Stróżyńska i jej koleżanki oczekiwały łatwej przeprawy, to grubo się zawiodły. Na Overpassie niżej notowane rywalki nie odstępowały przeciwniczkom ani na moment i ostatecznie zdołały wyszarpać remis, a zarazem swój pierwszy punkt do ligowej tabeli. Na Inferno wszystko odbyło się już zgodnie z planem, choć triumf Warriors Teamu nie przyszedł w najłatwiejszych okolicznościach.

Jeszcze więcej problemów miały tego wieczoru reprezentantki 40in90, które wraz z zawodniczkami Unity Female przed tym tygodniem rywalizacji przewodziły stawce żeńskich zmagań. Początkowo zanosiło się, że Julia "bullet girl" Kurzyńska i jej doświadczone zespołowe partnerki mogą sięgnąć po komplet punktów, gdy na ich konto w rozmiarach 16:11 wpadł Nuke. Ale rywalki nie chciały zakończyć tego dnia z niczym i na Mirage'u zaprezentowały się niemal doskonale, oddając tylko osiem rund konkurentkom. Mimo wszystko 40in90 zostało samodzielnym liderem mistrzostw, ale niewykluczone, że zmieni się to przy okazji następnej kolejki.


5. tydzień
2 listopada
20:00 Warriors Team 15:15 Team Baiters Overpass
21:00 Team Baiters 11:16 Warriors Team Inferno
22:00 40in90 16:11 Team Saiprah Nuke
23:00 Team Saiprah 16:8 40in90 Mirage

Kolejne mecze z udziałem pań zaplanowane są na 10 listopada. Po więcej informacji na temat ESL Sprite Mistrzostw Kobiet 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner: