fot. ESL/Jak Howard

BIG z awansem na DreamHack Open Sevilla

W zamkniętych kwalifikacjach do DreamHack Open Sevilla 2019 znalazły się w sumie trzy rodzime formacje. Niestety turniej eliminacyjny zdecydowanie nie przebiegł po ich myśli – Aristocracy pożegnało się z rywalizacją już na etapie ćwierćfinału, z kolei Illuminar Gaming i Virtus.pro odpadły ze zmagań rundę dalej. Walka o bilet do Hiszpanii miała rozegrać się pomiędzy pogromcami Polaków reprezentującym odpowiednio BIG oraz Team GamerLegion.

Nieznacznym faworytem tego pojedynku była międzynarodowa piątka, która w światowym rankingu piastuje 24. pozycję, czyli o jedenaście wyższą od tej zajmowanej przez Szwedów. Na korzyść członków niemieckiej organizacji mógł również przemawiać fakt, iż na początku miesiąca GamerLegion wymienił jednego zawodnika. Podopieczni Tobiasa „towa b” Herberholda zgodnie z przewidywaniami wywalczyli przepustkę na DH Open Sevilla, ale bynajmniej nie przyszło im to łatwo. Na konto przeciwników ze Skandynawii wpadł przecież Overpass, a na Trainie i Duście2 walka była naprawdę wyrównana, przez co Johannes „tabseN” Wodarz i kompani musieli zachowywać koncentrację do ostatniej rundy.

BIG to pierwsza potwierdzona drużyna, która wystąpi na DreamHack Open Sevilla 2019. Stawkę uzupełni sześć zaproszonych ekip oraz triumfator kwalifikacji dedykowanych zespołom z Półwyspu Iberyjskiego. Sam turniej odbędzie się w dniach od 13 do 15 grudnia, a w jego puli standardowo dla zmagań rangi DreamHack Open znajdzie się kwota 100 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 28 października – 3 listopada

Za nami bardzo intensywne dni w świecie esportu. Na przestrzeni ostatniego tygodnia sporo wydarzyło się na scenie League of Legends, a G2 Esports z Ma...

>