Za nami bardzo intensywne dni w świecie esportu. Na przestrzeni ostatniego tygodnia sporo wydarzyło się na scenie League of Legends, a G2 Esports z Marcinem „Jankosem” Jankowskim w składzie awansowało do finału Worlds 2019. Ponadto poznaliśmy zwycięzców mistrzostw w Hearthstone'a oraz Overwatcha, a FaZe Clan wygrał kolejny przystanek z cyklu BLAST Pro Series. Prezentujemy najważniejsze zdarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich siedmiu dni:

Polak wystąpi w finale Worlds

Marcin „Jankos” Jankowski pierwszy raz w swojej karierze wystąpi w wielkim finale Mistrzostw Świata w League of Legends. Nasz rodak wraz z G2 Esports zmierzył się w półfinałowym meczu z SK Telecom T1, które przez całą serię BO5 zdołało wygrać zaledwie jedną potyczkę. W finale Europejczycy zagrają natomiast z chińsko-koreańskim FunPlus Phoenix.

https://cybersport.pl/228776/jankos-w-finale-worlds-2019-g2-esports-wygrywa-z-sk-telecom-t1-w-polfinale/

FaZe ogrywa NiP w finale BLAST Pro Series

Szanse na to, że w finale BLAST Pro Series Copenhagen zobaczymy starcie FaZe Clanu z Ninjas in Pyjamas, były bardzo małe. Mimo tego, tak właśnie się stało, a międzynarodowa formacja mimo wyrównanej i zaciekłej gry rywali zdołała ich pokonać po zaledwie dwóch mapach, zgarniając 125 tysięcy dolarów nagrody głównej.

https://cybersport.pl/228706/mecz-godny-finalu-faze-po-swietnym-widowisku-ogrywa-nip-w-kopenhadze/

Virtus.pro i Illuminar Gaming zagrają na DH Open Atlanta

Rozdano kolejne zaproszenia na DreamHack Open Atlanta 2019. Wśród drużyn pewnych udziału w zawodach znalazły się Virtus.pro oraz Illuminar Gaming, które bilet do USA otrzymało zaledwie dwa dni później. Rywalizacja w ramach zawodów rozpocznie się już 15 listopada.

https://cybersport.pl/228159/virtus-pro-zagra-na-dreamhack-open-atlanta-2019/

https://cybersport.pl/228404/illuminar-zgarnia-ostatnie-zaproszenie-na-dreamhack-open-atlanta-2019/

100 Thieves przejmuje skład Renegades i wraca na scenę CS:GO

100 Thieves po kilku latach ponownie postanowiło zainwestować w scenę Counter-Strike'a: Global Offensive. Organizacja zakontraktowała byłych zawodników Renegades, którzy znakomicie radzili sobie na turniejach w przeciągu kilku ostatnich miesięcy.

https://cybersport.pl/228475/100-thieves-wraca-na-scene-csgo-i-przejmuje-sklad-renegades/

Valve zakazuje sprzedaży kluczy do skrzynek w CS:GO

To już koniec możliwości sprzedawania i wymieniania się kluczami do skrzynek w CS:GO. Od teraz przedmiot ten będzie przypisany do naszego konta na stałe i nie będzie mógł go opuścić. Warto zaznaczyć, że ograniczenia dotyczą tylko nowo zakupionych przedmiotów.

https://cybersport.pl/228053/valve-wprowadza-zakaz-handlu-kluczami-do-skrzynek-csgo/

Zapowiedziano Overwatch 2

Podczas mającego miejsce w Stanach Zjednoczonych konwentu BlizzCon, reżyser pierwszej części gry ogłosił powstanie drugiej części Overwatcha. Gra będzie kontynuować opowieść umieszczoną w pierwszej wersji serii, a gracze obu tytułów będą mogli walczyć ze sobą ramię w ramię na serwerach.

https://cybersport.pl/228613/overwatch-2-oficjalnie-zapowiedziany/

hatchý kończy współpracę z devils.one

Wkrótce po triumfie devils.one w wielkim finale ESL EuroCup 2019 do fanów dotarła niespodziewana wiadomość od Adriana „hatchý'ego” Widery. Poinformował on o zakończeniu swojej współpracy z organizacją, lecz niestety nie wspomniał o powodach swojej decyzji.

https://cybersport.pl/228464/hatchy-konczy-wspolprace-z-devils-one/

Kashtelan potwierdza rozstanie z Illuminar

Gaweł „Kashtelan” Paprzycki poinformował, że nie przedłuży obowiązującej go do końca roku umowy z Illuminar Gaming. Powodem jego decyzji było głównie niedogadanie się co do warunków z organizacją. Wg źródeł Cybersportu miejsce Paprzyckiego w iHG ma zająć Sebastian „Sebekx” Smejkal.

https://cybersport.pl/227973/bede-dobrze-wspominal-ten-okres-kashtelan-potwierdza-rozstanie-z-illuminar/

devils.one wygrywa ESL EuroCup 2019

devils.one zapewniło sobie zwycięski tytuł ESL EuroCup 2019 oraz pięć tysięcy dolarów nagrody głównej! Rodzima formacja pokonała w czwartek EURONICS Gaming po bardzo zaciekłej i dynamicznej walce w wielkim finale turnieju.

https://cybersport.pl/228434/devils-one-wygrywa-z-euronics-diably-mistrzami-esl-eurocup-2019/

Stany Zjednoczone nowym mistrzem świata w Overwatch

Przez ostatnie lata mistrzami Overwatcha regularnie stawali się reprezentanci z Korei Południowej. USA jednak postanowiły przerwać passę rywali i wygrywając wszystkie mecze, zapewnili sobie zwycięstwo podczas Overwatch World Cup 2019.

https://cybersport.pl/228750/hegemonia-korei-przelamana-stany-zjednoczone-nowym-mistrzem-swiata-w-overwatch/

Chinka wygrała Hearthstone GrandMasters 2019

Podczas BlizzCona miały miejsce finały Hearthstone GrandMasters 2019. Wygrała je Xiaomeng „Liooon” Li – chińska zawodniczka Valiant Knighthood. Jest to pierwszy raz, gdy w organizowanych przez Blizzard głównych zawodach zwyciężyła kobieta.

https://cybersport.pl/228757/chinska-zawodniczka-wygrala-hearthstone-grandmasters-2019-i-zgarnela-200-tys-dolarow/

Kontrakt A83650 z Genji dobiegł końca

Kacper „A83650” Kwieciński od dłuższego czasu należy do najlepszych graczy Hearthstone’a na świecie. Polak od piątku pozostaje jednak bez pracodawcy, gdyż jego kontrakt z Teamem Genji właśnie dobiegł końca. Pod skrzydłami amerykańskiej organizacji nasz rodak przebywał przez siedem miesięcy.

https://cybersport.pl/228602/kontrakt-a83650-z-genji-dobiegl-konca-polak-wolnym-agentem/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.