Stephanie "missharvey" Harvey po raz kolejny związała się z Counter Logic Gaming. Tym razem jednak doświadczona 33-latka nie zajmie się występami na serwerze, a obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. wsparcia i rozwoju esportowej franczyzy.

Kanadyjka największe w CS:GO sukcesy święciła właśnie pod banderą CLG, z którą to ekipą sięgnęła m.in. po triumf podczas Electronic Sports World Cup 2015 oraz wicemistrzostwo Intel Challenge Katowice 2016. Od teraz to właśnie ona będzie odgrywać w organizacji kluczową rolę w budowaniu wśród społeczności i partnerów zaangażowania w stosunku do marki. Z uwagi na swoje wcześniejsze dokonania w dużej mierze poświęcać się będzie także kwestii kobiecego Counter-Strike'a, korzystając ze swojego szesnastoletniego doświadczenia

Z uwagi na fakt, że grałam profesjonalnie i byłam zaangażowana w rozwój gry, w tym momencie mojej kariery nie mogłabymm wyobrazić sobie odpowiedniejszej dla siebie posady – przyznała Harvey. – Jestem podekscytowana tym, że będę w stanie w pełni wspierać programy CLG, które tworzone są dla gamingowych społeczności. To ogromna szansa, by dokonać kolejnego kroku i wzmocnić amatorską scenę, co wszystkich nas uczyniłoby silniejszymi. Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia pracy i rozwijania tej platformy, dzięki której może więcej kobiet i dziewczyn zaangażuje się w gaming – dodała.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dla missharvey nie będzie to bynajmniej debiut w roli działaczki. Już od jakiegoś czasu kooperuje ona bowiem z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim i wraz z innymi osobami z branży pracuje nad wdrożeniem esportowych tytułów podczas kolejnych Igrzysk Olimpijskich. Od dawna głośno sprzeciwia się ona również seksizmowi oraz dyskryminacji ze względu na płeć w esporcie i w 2016 roku brała udział przy tworzeniu projektu Missclicks, którego celem była walka z tego typu zjawiskami.