fot. Polska Liga Esportowa

CLEANTmix z awansem na finały Polskiej Ligi Esportowej

Poznaliśmy pierwszy zespół, który może być już pewny gry na lanowych finałach Polskiej Ligi Esportowej. Niespodziewanie okazał się nim CLEANTmix, który wygrał wszystkie rozegrane przez siebie dotychczas spotkania, wyprzedzając kilka o wiele bardziej uznanych formacji.

Maciej „destroj” Deorocki i spółka w grupie, w której znalazły się też Actina PACT oraz Wisła All in! Games Kraków, na pewno nie mogli uchodzić za faworytów. Nie przeszkodziło im to jednak w pokonaniu każdego z rywali i to w stopniu naprawdę przekonującym. Dość powiedzieć, że podopieczni marki CLEANT na żadnej z pięciu map, na których przyszło im rywalizować o awans, nie stracili więcej niż 10 rund! Nawet we wtorek, gdy mierzyli się ze wspomnianą Białą Gwiazdą, zatriumfowali 2:0, wygrywając 16:8 na Mirage’u oraz 16:10 na Inferno.

Na ten moment układ tabeli grupy A prezentuje się następująco:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. CLEANTmix 4 – 0 80 – 39 +41 9
2. Wisła All in! Games Kraków 1 – 3 49 – 70 -21 2
3. Together Esports 1 – 2 35 – 43 -8 2
4. Actina PACT 1 – 2 31 – 43 -12 2

W pierwszym zbiorze pozostało jeszcze jedno wolne miejsce, które premiowane jest biletem na turniej finałowy. Na ten moment zajmuje je Wisła, ale ta zgromadziła dokładnie tyle samo punktów, co wspomniany już PACT oraz czekające na potknięcia potentatów Together Esports. Co więcej, Grzegorz „SZPERO” Dziamałek wraz z kolegami mają rozegrane o jedno spotkanie więcej niż pozostała dwójka.

Lanowe finały Polskiej Ligi Esportowej odbędą się między 5 a 8 grudnia w rzeszowskiej G2A Arenie. W sumie wystąpi na nich sześć zespołów, z czego cztery wyłonione zostaną podczas fazy online, a pozostałe dwa otrzymają bezpośrednie zaproszenia z rąk organizatorów.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO i PACT w pogoni za kolejnymi punktami w ESEA MDL

Nie ma co owijać w bawełnę – trwający sezon ESEA Mountain Dew League najczęściej dostarczał nam rozczarowań, a nie powodów do radości. Chociaż w grze...

>