fot. ESL/Helena Kristiansson

Ostatni IEM w tym roku. Kto sięgnie po trofeum w Pekinie?

Po raz ostatni w tym roku dane nam będzie oglądać zawody CS:GO organizowane pod szyldem Intel Extreme Masters. Te przez kolejne dni odbywać się będą w stolicy Chin, Pekinie, i zgromadzą na miejscu kilku przedstawicieli ścisłej światowej czołówki, którzy powalczą m.in. o awans na IEM Katowice 2020.

Już o godzinie 5 nad ranem polskiego czasu na serwerze zameldują się triumfatorzy trzech ostatnich Majorów, którzy bez wątpienia uchodzić będą za głównych faworytów całej imprezy. Nie dziwi więc fakt, że eksperci STS-u kurs na wygraną Duńczyków na inaugurację ustalili na poziomie 1,01. Trzeba jednak pamiętać, że podopieczni Danny’ego „zonica” Sørensena mierzyć się będą z ViCi Gaming, czyli najniżej notowanym uczestnikiem turnieju. Za każdą złotówkę postawioną na niespodziewane zwycięstwo Azjatów otrzymamy wobec tego aż 10,35 zł. Równolegle swój pojedynek toczyć będą też byli gracze Renegades, którzy na chińskiej ziemi zadebiutują pod banderą 100 Thieves, oraz reprezentanci ENCE. W tym wypadku mamy do czynienia z o wiele bardziej wyrównaną parą, wobec czego STS wycenił triumf ekipy z Antypodów na 1,80, zaś stawka na sukces Finów wynosi 1,90.

Niespełna cztery godziny później o pierwsze punkty powalczy FaZe Clan, który dopiero co mógł świętować pierwsze miejsce podczas BLAST Pro Series w Kopenhadze. Niemniej kurs na zwycięstwo międzynarodowego składu w premierowym meczu w Pekinie wynosi 2,60 i nie ma w tym przypadku. Trzeba bowiem pamiętać, że pierwszą przeszkodzą na drodze Marcelo „coldzery” Davida i spółki będzie przewodzące rankingowi HLTV Evil Geniuses, którego wygraną eksperci STS-u wycenili na 1,42. W teorii takich emocji nie powinno być w drugim zaplanowanym na 8:50 spotkaniu, w którym Team Vitality podejmie reprezentantów gospodarzy z TYLOO. Zespół znad Sekwany to niekwestionowany faworyt, toteż nic dziwnego, że kurs na jego triumf wynosi 1,10, podczas gdy w przypadku sukcesu Azjatów za każdą postawioną złotówkę otrzymamy 5,62 zł.

Harmonogram pierwszego dnia prezentuje się następująco:

7 listopada
05:00 Astralis vs ViCi Gaming BO3
05:00 100 Thieves vs ENCE BO3
08:50 Team Vitality vs TYLOO BO3
08:50 FaZe Clan vs Evil Geniuses BO3
12:40 mecz wygranych grupy A BO3
12:40 mecz przegranych grupyA BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2019 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rotacja "Żywioły Powstają" wchodzi na oficjalne serwery Teamfight Tactics

Teamfight Tactics doczekało się ogromnej aktualizacji, w której wprowadzono zapowiadaną od jakiegoś czasu rotację numer dwa określoną nazwą "Żywioły P...

>