fot. ESL/Bart Oerbekke

Chiny niegościnne dla liderów rankingu HLTV. Znamy półfinalistów IEM Beijing

Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2019 nie okazało się gościnne dla wszystkich przedstawicieli światowej czołówki CS:GO. O ile bowiem szybką eliminację reprezentantów gospodarzy można było przyjąć za pewnik, tak odpadnięcie Evil Geniuses już w fazie grupowej możemy uznać za sporą niespodziankę.

Liderzy rankingu HLTV przystępowali do turnieju w Pekinie jako jeden z jego faworytów, ale już na starcie otrzymali mocny cios w twarz w postaci dotkliwej porażki z FaZe Clanem. Co prawda potem Tarik „tarik” Celik i spółka rozprawili się z TYLOO, ale była to tylko przystawka do decydującego o awansie pojedynku, w którym… ponownie mieli oni podjąć FaZe, które wcześniej musiało uznać wyższość Teamu Vitality. I także tym razem europejska formacja okazała się lepsza od Evil Geniuses, chociaż do wywalczenia korzystnego dla siebie rezultatu potrzebowała trzech, a nie jak wcześniej dwóch map. Te były zresztą dość wyrównane i przy odrobinie szczęścia to EG mogło opuszczać serwer z biletem do półfinałów, ale tak się nie stało, a wszystko m.in. dzięki świetnej dziś dyspozycji Nikoli „NiKo” Kovača i Olofa „olofmeistera” Kajbjera.

Wcześniej zapadły natomiast końcowe rozstrzygnięcia w grupie A. W spotkaniu ostatniej szansy naprzeciwko siebie stanęły ENCE oraz rozgrywający debiutanckiego lana w nowych barwach skład 100 Thieves. Większe szanse bez wątpienia dawno podopiecznym amerykańskiej organizacji i trudno się dziwić, wszak obecnie znajdują się oni w naprawdę dobrej formie. Tego samego nie można natomiast powiedzieć o ich fińskich rywalach, którzy od czasu niedawnej zmiany kadrowej nie zachwycają już tak, jak wcześniej. I to było widać także teraz, bo od samego początku aż do końca mecz toczył się pod dyktando popularnych Złodziej – ci na żadnej z dwóch rozegranych map nie stracili nawet dziesięciu rund i gładko zatriumfowali 2:0.

Komplet wyników drugiego dnia prezentuje się następująco:

8 listopada

Mecz wygranych grupy B

05:00 Team Vitality 2:1 FaZe Clan
Nuke 16:9
Overpass 6:16
Inferno 16:3

Mecz przegranych grupy B

05:00 TYLOO 0:2 Evil Geniuses
Mirage 12:16
Inferno 9:16

Decydujący mecz grupy A

08:50 100 Thieves 2:0 ENCE
Inferno 16:9
Nuke 16:7

Decydujący mecz grupy B

12:40 FaZe Clan 2:1 Evil Geniuses
Nuke 16:12
Inferno 14:16
Dust2 19:16

IEM Beijing 2019 powróci już jutro o godzinie 7:00 polskiego czasu – wtedy też w półfinale Astralis podejmie FaZe Clan, zaś Team Vitality zmierzy się z 100 Thieves. Oba te spotkania z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najpierw FIFA 20, potem Ekstraklasa. Już jutro Wisła Kraków podejmie Arkę Gdynia

W połowie października Wisła Kraków dołączyła do grona klubów sportowych mogących pochwalić się dywizją esportową. Biała Gwiazda nie zamierzała jednak...

>