Faza zasadnicza ESL Sprite Mistrzostw Kobiet w CS:GO coraz bliżej końca. Przed nami już tylko dwa tygodnie rywalizacji, z czego pierwszy rozpocznie się dziś. Dziś też może dojść do sporych przetasowań w środkowej części tabeli.

Najwięcej do stracenia ma tak naprawdę Warriors Team. Martyna "LettyS" Owsik i jej koleżanki jeszcze jakiś czas temu znajdowały się w ścisłej czołówce, ale kilka wpadek sprawiło, że obecnie muszą one uważnie patrzeć także na to, co dzieje się za nimi. Aby zapewnić sobie nieco spokoju, podopieczne organizacji Marcina "padre" Kurzawskiego muszą zgarnąć komplet punktów, ale przeszkodzić im w tym spróbuje Izako Boars Ladies. Ekipa dowodzona przez Kamilę "firingirl" Kopij zaczęła sezon w niezłym stylu, ale ostatnio mocno spuściła z tonu, przez co teraz może spaść nawet na szóste, ostatnie bezpieczne miejsce.

Aby tak się jednak stało, reprezentantki IB dwukrotnie muszą uznać wyższość Warriors, zaś krisilarisy nie może pozwolić sobie na choćby jedną porażkę. A że polsko-rosyjski miks może tego dokonać, nie trzeba nikogo przekonywać, bo przecież w ostatnim czasie urwał on już mapę Unity Female, a także toczył wyrównane boje z 40in90. Tym razem międzynarodowa drużyna będzie musiała postawić się Teamowi Saiprah, któremu na ten moment nie grozi ani potencjalny spadek, ani też bezpośredni awans na lanowe finały. Niemniej końcowe rozstrzygnięcie niedzielnego starcia może wiele w tej materii zmienić.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

10 listopada
18:00 Warriors Team vs Izako Boars Ladies Train
19:00 Izako Boars Ladies vs Warriors Team Inferno
20:00 Team Saiprah vs krisilarisy Train
21:00 krisilarisy vs Team Saiprah Mirage

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Kontynuacja szóstego tygodnia nastąpi 13 i 14 listopada. Po więcej informacji na temat ESL Sprite Mistrzostw Kobiet 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner: