fot. ESL/Carlton Beener

Amerykańska ESL Pro League wznawia rozgrywki, dziś zagrają m.in. Envy i Singularity

Amerykańska dywizja ESL Pro League wchodzi w drugą i jednocześnie decydującą fazę. Na polu walki pozostało już tylko osiem ekip CS:GO, które w kolejnych dniach będą rywalizować między sobą o dwa bilety na finałowy turniej dziesiątego sezonu.

Drugą fazę grupową zainauguruje pojedynek Teamu Singularity z DETONĄ Gaming. Co ciekawe, tego pierwszego zespołu miało w stawce w ogóle nie być, bo w poprzednim etapie nie wygrał on ani jednego meczu. Los chciał jednak, że aż dwóch zmian w swoim składzie dokonało Complexity Gaming, które z tego powodu nie mogło wziąć udziału w dalszej części zmagań. Chęci do gry nie wyraziło także Cloud9, które ostatnimi czasy boryka się ze sporymi problemami i nie wiadomo, czy za chwilę nie zniknie w CS-owej mapy świata. W związku z tym wybór organizatorów padł właśnie na Singularity – drużyna ta „drugie życie” zacznie od meczu z DETONĄ, która w poprzednim sezonie awansowała na światowe finały i teraz zapewne będzie chciała powtórzyć ten wyczyn.

W akcji zobaczymy też ATK i Team Envy, czyli dwa zespoły, które wcześniej zajęły swoich grupach trzecie miejsce. Nie ulega zresztą wątpliwości, że ani podopieczni Zachary’ego „Eleya” Stauffera, ani też Aran „Sonic” Groesbeek i spółka nie byli traktowani jako potencjalni kandydaci do awansu, niewykluczone jednak, że teraz dopną oni swego. Tym bardziej że cały zbiór A personalnie raczej nie zachwyca i trudno na ten moment orzec, kto którą lokatę zajmie. Wydaje się więc, że rozdysponowanie biletów do Odense pozostaje sprawą otwartą i może tak pozostać aż do trzeciej i jednocześnie ostatniej serii spotkań.

Harmonogram grupy A prezentuje się następująco:

14 listopada
02:25 Team Singularity vs DETONA Gaming BO3
06:15 ATK vs Team Envy BO3
15 listopada
02:25 DETONA Gaming vs Team Envy BO3
06:15 Team Singularity vs ATK BO3
16 listopada
02:25 Team Envy vs Team Singularity BO3
06:15 DETONA Gaming vs ATK BO3

Wszystkie powyższe mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ESL na Twitchu. Najlepszy zespół z grupy zapewni sobie bezpośredni awans na światowe finały ESL Pro League Season 10 w Odense.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pamiętacie o Operacjach CS:GO? Bo Valve najwyraźniej zapomniało

Był taki czas, gdy Valve regularnie raczyło graczy Counter-Strike'a okresowymi wydarzeniami, które nosiły nazwę Operacji. Operacje te trwały zwykle ki...